Školní poradenské pracoviště

Naší misí je poskytovat odbornou a citlivou podporu žákům, rodičům a pedagogům v rámci školního prostředí bezplatně.

Společně se snažíme zajistit, aby se všichni členové školní komunity cítili podporováni a měli přístup ke kvalitním poradenským službám.

Šk. výchovný poradce

Mgr. Sylva Ježová

kabinet č. 87

Šk. metodik prevence

Mgr. et Mgr. Darina Caloňová, Ph.D.

kabinet č. 109

Mgr. Petr Bilský

kabinet č. 86

Školní spec. pedagog

Mgr. Jarmila Žáčková

kabinet č. 86

Na koho se obrátit, když…

• Mé dítě neví, jakou si vybrat střední školu (kariérní poradenství).
  • Potřebujeme informace o speciálních vzdělávacích potřebách mého dítěte.
  • Nevíme, jak zajistit podmínky pro integraci mého dítěte se zdravotním postižením nebo mimořádným nadáním.
  • Potřebujeme poradit ohledně další spolupráce s odbornými institucemi.

Obraťte se na

• Nevím, jak pomoci svému dítěti předcházet užívání návykových látek.
  • Myslím, že je mé dítě obětí šikany ve škole.
  • Mé dítě má rizikové chování.
  • Potřebujeme informace o prevenci sociálně-patologických jevů pro mé dítě a naší rodinu.

Obraťte se na

• Mé dítě má osobní / výukové / výchovné problémy.
  • Nevím, jak mohu pomoci svému dítěti zlepšit sociální klima ve třídě nebo ve škole.
  • Mé dítě prochází krizovou situací a potřebuje odbornou pomoc (krizová intervence).
  • Potřebujeme poradit při zápisu do 1. třídy základního vzdělávání nebo při přechodu na vyšší stupeň.

Obraťte se na

• Mé dítě má potíže s učením a potřebuje individuální přístup
  • Hledáme spolupráci s odborníkem při zajišťování podpory pro naše dítě se zdravotním postižením
  • Máme podezření na logopedické a jiné problémy dítěte

Nevíte?

Pracovníci ŠPP spolu samozřejmě komunikují a spolupracují, takže když nevíte, na koho se obrátit, nebo si nevyberete pracovníka vhodného pro Váš případ, nevadí. O Vašem problému řekneme příslušnému kolegovi.

Máš problém a nechceš o něm mluvit?

K tomu je tu schránka důvěry, kterou můžeš vyplnit online tady na webu, nebo vhodit zprávu osobně v přízemí u ředitelny. Schránka se nachází přímo u dveří místnosti č. 55.