Pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče, pokud jste se rozhodli právě pro Alšovku, velmi děkujeme za Vaši důvěru. Věříme, že ji nezklameme 🙂

Pro potencionální zájemce o studium na naší škole byl realizován v týdnu od 11.3. do 15. 3. 2024 „Týden otevřených dveří„. Akce byla směřována do dopoledních hodin, aby měli rodiče i jejich děti možnost podívat se přímo do výuky, projít si školu a s doprovodným komentářem přiděleného zaměstnance školy za plného provozu tak nahlédnout pod pokličku školy.

V případě Vašeho zájmu tuto možnost samozřejmě nabízíme po společné dohodě i nadále, pro domluvení termínu a sjednání schůzky nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu pospech@zsalsova.cz, případně na tel. 733 610 516.

Budeme se těšit na další společné setkání 🙂

Zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2024/25

Termín zápisu prvňáčků

18. 04. 2024
od 13.00 do 18.00
Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123 okres Nový Jičín
V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat

Koho přijímáme

Předškolák narozený

od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018

Co si vzít s sebou

Občanský průkaz rodiče

Rodný list dítěte

Vyplněnou žádost o přijetí ke školní docházce

Svého předškoláčka 🙂

Další důležité informace

Náhradní termín zápisu

Přechod z/do jiné spádové oblasti

Odklad studia

První den na Alšovce

Začátek školního roku

04. 09. 2023
v 8.00 slavnostní setkání ve vestibulu školy (účast alespoň jednoho z rodičů nutná)

Jestli se Váš předškolák dostal na naši školu, gratulujeme! Budeme se na Vás i naši vzájemnou spolupráci moc těšit.

Přijatí prvňáčci

Podívejte se prosím na seznam přijatých žáků (podle přiděleného čísla kvůli GDPR) a jejich rozdělení do tříd:

Přijatí prvňáčci

Co si vzít s sebou první den

Přezůvky pro školáka

Menší svačinu

Radost ze života 🙂

Kdo bude učit prvňáčky?

Mgr. Nikola Polášková

Mgr. Petra Hanzelková

Co školák dostane od Alšovky

Všechny pracovní sešity i učebnice od nás máte zdarma po celou dobu povinné školní docházky Vašeho dítěte

Co si musíte pořídit sami

Aktovku

Psací pomůcky a pouzdro

Sešity a obaly na ně

Cvičební úbor (tepláky, tričko, cvičky se světlou podrážkou)

Vše upřesníme na schůzce v první den školy. Do té doby můžete pořídit třeba jen aktovku.

Další důležité informace

Co jsou Bakaláři?