Prohlášení zaměstnanců školy ke stávce

20. 11. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Vážení rodiče,

   dovolte nám oznámit, že se dne 27. 11. 2023 většina zaměstnanců naší školy připojí k výzvě školských odborů a zapojí se do výstražné jednodenní stávky. V tento den stávku aktivně podpoříme ve prospěch budoucnosti Vašich dětí, pro žáky však bude škola uzavřena.

   Jsme si vědomi složité finanční situace státu. Je však zřejmé, že současná plánovaná úsporná opatření mohou negativně ovlivnit kvalitu vzdělávání. Nedostatek finančních prostředků ve školách může způsobit výrazný pokles počtu hodin věnovaných výuce. To znamená především omezení dělení tříd na skupiny, dále zvyšování počtu žáků ve třídách, omezování volitelných předmětů. Snížení finančních prostředků na asistenta pedagoga by ohrozilo společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Snížení finančních prostředků by rovněž omezilo pořizování učebnic a pomůcek pro vzdělávání. Pokud se naplní avizované škrty počtu nepedagogických pracovníků, bude velmi těžké zajistit stávající provoz škol. Ve svém důsledku to může mít vliv na kvalitu a dostupnost školního  stravování.

   Vážení rodiče, jsme si vědomi toho, že Vám naším rozhodnutím způsobíme komplikace. Jsme však bohužel nuceni trvat na tom, že situace v regionálním školství ještě nikdy dříve nebyla tak vážná, jako je nyní. Stávka, do které se chceme zapojit, není stávkou za zvýšení platů pedagogů, jak je veřejnosti některými médii podsouváno. Je to stávka za zachování současných podmínek ve vzdělávání, je to stávka za budoucnost a kvalitu vzdělávání Vašich dětí, našich žáků.

  Dovolte nám požádat Vás o pochopení a podporu našich požadavků, kolektiv zaměstnanců Alšovky.

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Ochutnávka školy zumby

01. 07. 2024

news-image

Divadelní představení

26. 06. 2024

news-image

Pasování na čtenáře

26. 06. 2024

news-image

Školní noviny třídy 9.B

19. 06. 2024

news-image

Terénní vycházka v PR Kotvice, Studénka

18. 06. 2024

news-image

Vítězství našich žáků v kvízu

18. 06. 2024

news-image

Prvňáčci na výletě

17. 06. 2024

news-image

Den se záchranáři v 8. třídách

17. 06. 2024