Hurá za kulturou a tvořením

31. 10. 2023

do Divadla loutek! Bylo krásné slunečné ráno a třída 4.A se před 8 hodinou sešla na vlakovém nádraží v Kopřivnici, aby společně vyrazila do Ostravy vlakem. Po cestě byla legrace, jen v Ostravě-Svinově nám málem tři spolužačky zůstaly na nástupišti, když se rozhodly samy vystoupit. No, trocha adrenalinu přeci paní učitelce neuškodí, že?

Užili jsme si jízdu tramvají a v Divadle loutek už nás čekala dvojice herců Vojta a Terka. Nejprve bylo třeba se seznámit, rozmluvit a rozpohybovat se. Hry byly zajímavé, vtipné a dětem se moc líbily. Když pak na scénu vstoupil puntíkovaný plecháček a děti si měly představit, jako co by ho mohly vidět, padaly zajímavé návrhy a všichni jsme se dost nasmáli. Hlavním hřebem programu pak byla výroba prstové loutky a její následné představení za paravánem. Děti byly opravdu kreativní.

Čas však kvapil a bylo třeba se rozloučit a vyrazit na zpáteční cestu. Tramvaj i vlak jsme stihli a loutky jsme nakonec ještě využili k divadlu ke Dni jazyků.

Mgr. Barbora Tembo