Výměnný pobyt žáků z 5.A

25. 04. 2024
Mgr. Robin Pospěch
Projekty

Ve dnech 15. 4. – 18. 4. 2024 se 5 žáků ze třídy 5. A zúčastnilo výměnného pobytu v rámci projektu Erasmus+ ve slovenském Tvrdošíně, kde děti i se svým doprovodem, paní učitelkou Danou Holubovou a Kateřinou Bortlovou, navštívily partnerskou Základní školu Štefana Šmálika.

Společná projektová výuka na Slovensku byla zaměřena na rozvoj digitálních kompetencí, žáci se naučili programovat Blue-Boty. Středeční školní výuka se týkala environmentální výchovy se zaměřením na ochranu přírody, třídění odpadu a na další problémy související s touto pro nás velmi důležitou problematikou.

Žáci se po seznámení s městečkem a školou aktivně zapojili do výuky, skamarádili se s žáky 5. třídy, kteří v měsíci květnu pro změnu přijedou na výměnný pobyt k nám do Kopřivnice. V odpoledních hodinách naše děti objevovaly krásy Oravy, navštívily Meander Thermal park Oravice, prošly se po naučném chodníku věnovanému rašeliništím Peciská, prozkoumaly Brestovskou jeskyni a měly možnost porovnat náš rožnovský skanzen se skanzenem na Oravě. 

Při dlouhé zpáteční cestě vlakem vytvořili žáci on-line kvíz slovenských slovíček pro své spolužáky, kteří se pobytu nezúčastnili a připravili si povídání o tom, co zažili.

Celá třída 5. A se těší na květen na nové kamarády a na společnou československou výuku.

Mgr. Kateřina Bortlová a Mgr. Dana Holubová

Za obsah  sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Aktuality z kategorie Projekty

news-image

Výměnný pobyt žáků z 5.A

25. 04. 2024

news-image

Výměnný pobyt žáků z 5.B

24. 04. 2024

news-image

Napsali o nás

22. 04. 2024

news-image

Výjezd žáků do Banské Štiavnice

05. 04. 2024

news-image

Mezinárodní den žen

08. 03. 2024

news-image

Návštěva partnerské školy

16. 02. 2024

news-image

Zimní panenka

22. 01. 2024

news-image

Záložky do knih – eTwinning

06. 12. 2023