Zeměpisně-dějepisná exkurze do Krakova

23. 05. 2024
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Př nedávné zeměpisně-dějepisné exkurzi se žáci devátých a osmých tříd vypravili do malebného polského města Krakova, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických center střední Evropy. Tato cesta nejenom rozšířila jejich obzory, ale také jim umožnila nahlédnout do bohaté minulosti a kulturního dědictví tohoto fascinujícího města.

První zastávkou naší exkurze byla čtvrť Kazimierz, která je známá svou bohatou židovskou historií. Procházka úzkými uličkami a malebnými náměstími této části města nám umožnila pochopit život židovské komunity v minulosti i v současnosti. Prohlíželi jsme si synagogy a další historické památky, které nám přiblížily bohatou židovskou kulturu a tradice.

Dalším zásadním bodem naší cesty byla návštěva Muzea Schindlerovy továrny, které připomíná hrdinství a lidskou odvahu během temných časů druhé světové války. Prohlídka továrny, která sloužila jako úkryt pro mnoho židovských dělníků během holocaustu, nás hluboce dojala a připomněla nám význam lidské solidarity a odvahy v boji proti nespravedlnosti.

Následně jsme se vydali do centra města, kde jsme obdivovali impozantní architekturu a historické památky, které Krakov nabízí. Procházka kolem krásného hlavního náměstí nás přivedla až k hradu Wawel, který je jedním z nejvýznamnějších symbolů polské historie. Prohlídka hradu a jeho katedrály nám umožnila nahlédnout do bohaté historie Polska a pochopit jeho důležitost v kontextu evropské historie.

Po celodenní prohlídce jsme si vychutnali volný čas na krakovském hlavním náměstí, kde jsme si mohli užívat atmosféru města, ochutnat tradiční polskou kuchyni a nakoupit suvenýry jako památku na naši nezapomenutelnou cestu.

Tato zeměpisně-dějepisná exkurze do Krakova byla nejen poučná, ale také inspirativní. Žáci měli možnost nahlédnout do bohaté historie a kultury tohoto historického města a exkurze v nich zanechala nezapomenutelné dojmy a vzpomínky na čas společně strávený se spolužáky.

Mgr. Dana Holubová

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Školní výlet druháků

14. 06. 2024

news-image

Třeťáci a čtvrťáci na výletě

12. 06. 2024

news-image

Sportuj s námi!

12. 06. 2024

news-image

Páťáci připravili venkovní program

11. 06. 2024

news-image

Prvňáčci na PČR v Kopřivnici

10. 06. 2024

news-image

Den na farmě se 4.A

07. 06. 2024

news-image

Svět pohádek, dobrodružství a fantazie

06. 06. 2024

news-image

Dravci

05. 06. 2024