Vernisáž plakátů na téma “Lidská práva”

14. 06. 2023
test
Škola

Žáci osmých tříd připravili ve vestibulu MÚ Kopřivnice výstavu pod názvem “Lidská práva”, která bude probíhat od 28.4.2023 po celý následující měsíc. Výstava bude oficiálně zahájena vernisáží. Srdečně jste zváni na vernisáž výstavy žáků osmých tříd, která se uskuteční 9.5.2023 v 10.15 hodin, a to ve vestibulu MÚ v Kopřivnici. Vernisáž zahájí vybraní žáci osmých tříd ve spolupráci s vedením města, kteří v rámci školního projektu Světové školy vytvořili soubor plakátů na téma “Lidská práva”.

Prostřednictvím této výstavy chtějí žáci připomenout návštěvníkům úřadu lidská práva, jež by neměla být u nikoho opomíjena. Sami žáci se zapojili v průběhu tohoto školního roku do aktivit podporující lidskou důstojnost seniorů, handicapovaných dětí nebo osob bez přístřeší. Vedle vystavených výtvorů je možné shlédnout právě i přehled jejich činnosti spolu s fotkami.

Samotná vernisáž začala v 10.15h zpěvem žáků pod vedením paní učitelky K. Bortlové. Poté si převzal slovo pan ředitel školy R. Pospěch, který uvedl výstavu a zapojení žáků druhého stupně do programu Světové školy.

Výstava je vyústěním celoročního projektu žáků zaměřeného na lidskou důstojnost, která se dotýká každého z nás. Žákyně K. Eichnerová doplnila spolu s paní učitelkou B. Tembo informace o zapojení žáků v průběhu roku (sběr ručníků, sekání dřeva, tvorba přáníček pro seniory apod.). Vernisáž ozvláštnil proslovem také pan místostarosta D. Monsport a koordinátorka za Světovou školu paní L. Pánková, která přijela na vernisáž až z Olomouce. Vernisáž byla opět uzavřena malým pěveckým sborem paní učitelky Bortlové.

Žákům za realizaci všech těchto aktivit pod vedením paní učitelky B. Tembo a D. Holubové během tohoto školního roku děkujeme stejně jako všem zúčastněným.

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Dopravní výchova prvňáčků

21. 05. 2024

news-image

Český den proti rakovině

11. 05. 2024

news-image

Branný den

10. 05. 2024

news-image

Zeměpisné hrátky šestých tříd

06. 05. 2024

news-image

Lásky čas v centru města

06. 05. 2024

news-image

Ekologická vycházka s mateřskou školou

30. 04. 2024

news-image

Volání Země v parku E. Beneše

29. 04. 2024

news-image

Otevíráme přípravnou třídu!

26. 04. 2024