Seminář pro pedagogy

06. 09. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Projekty

Rizika virtuální komunikace

V srpnu během přípravného týdne naši pedagogové absolvovali čtyřhodinové vzdělávání na téma „Rizika virtuální komunikace pro pedagogy“. Toto školení bylo uspořádáno díky projektu O2 Chytrá škola a jako vzdělávacího partnera jsme si vybrali projekt E-Bezpečí od Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Cílem tohoto speciálního vzdělávacího kurzu bylo rozvíjet znalosti, dovednosti a postoje našich učitelů v oblasti bezpečnosti v online prostředí. Během školení se naši pedagogové seznámili s různými formami kybernetické agrese a kyberšikany. Tato zkušenost jim umožní lépe rozpoznávat a reagovat na tyto situace mezi žáky.

Dále se lektor zaměřil na bezpečné chování na internetu, a to zejména v oblasti online seznamování a rizik s ním spojených. Důraz byl kladen na pochopení, jak se tato rizika mohou projevit, a na efektivní strategie, jak s nimi pracovat.

Tento seminář byl pro naše pedagogy velmi užitečný, protože jim poskytl nástroje a strategie, jak lépe chránit sebe a své žáky v digitálním světě. Společně se vzdělávacím partnerem, projektem E-Bezpečí, jsme se postarali o to, aby naši učitelé byli připraveni čelit výzvám online prostředí a poskytovali našim žákům bezpečné a vzdělávací online zkušenosti.

Mgr. Dana Holubová

Aktuality z kategorie Projekty

news-image

Návštěva slovenských škol na Alšovce

22. 05. 2024

news-image

Výměnný pobyt žáků z 5.A

25. 04. 2024

news-image

Výměnný pobyt žáků z 5.B

24. 04. 2024

news-image

Napsali o nás

22. 04. 2024

news-image

Výjezd žáků do Banské Štiavnice

05. 04. 2024

news-image

Mezinárodní den žen

08. 03. 2024

news-image

Návštěva partnerské školy

16. 02. 2024

news-image

Zimní panenka

22. 01. 2024