Seminář pro pedagogy

06. 09. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Projekty

Rizika virtuální komunikace

V srpnu během přípravného týdne naši pedagogové absolvovali čtyřhodinové vzdělávání na téma „Rizika virtuální komunikace pro pedagogy“. Toto školení bylo uspořádáno díky projektu O2 Chytrá škola a jako vzdělávacího partnera jsme si vybrali projekt E-Bezpečí od Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Cílem tohoto speciálního vzdělávacího kurzu bylo rozvíjet znalosti, dovednosti a postoje našich učitelů v oblasti bezpečnosti v online prostředí. Během školení se naši pedagogové seznámili s různými formami kybernetické agrese a kyberšikany. Tato zkušenost jim umožní lépe rozpoznávat a reagovat na tyto situace mezi žáky.

Dále se lektor zaměřil na bezpečné chování na internetu, a to zejména v oblasti online seznamování a rizik s ním spojených. Důraz byl kladen na pochopení, jak se tato rizika mohou projevit, a na efektivní strategie, jak s nimi pracovat.

Tento seminář byl pro naše pedagogy velmi užitečný, protože jim poskytl nástroje a strategie, jak lépe chránit sebe a své žáky v digitálním světě. Společně se vzdělávacím partnerem, projektem E-Bezpečí, jsme se postarali o to, aby naši učitelé byli připraveni čelit výzvám online prostředí a poskytovali našim žákům bezpečné a vzdělávací online zkušenosti.

Mgr. Dana Holubová

Aktuality z kategorie Projekty

news-image

Návštěva partnerské školy

16. 02. 2024

news-image

Zimní panenka

22. 01. 2024

news-image

Záložky do knih – eTwinning

06. 12. 2023

news-image

Enkaustika

06. 12. 2023

news-image

Workshopy zaměřené na výuku robotiky

04. 12. 2023

news-image

Erasmus+ setkání

20. 11. 2023

news-image

Outdoor Learning aneb Učení venku

29. 10. 2023

news-image

Spálov 2023

19. 10. 2023