Program pro žáky 9. tříd

24. 11. 2025
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Základy financí – investice

Ve čtvrtek 20. 11. 2025 se žáci 9. tříd zúčastnili vzdělávacího programu zaměřeného na základy financí a investování. Program proběhl v průběhu dvou vyučovacích hodin a jeho cílem bylo přiblížit žákům základní finanční pojmy a ukázat jim, jak peníze mohou pracovat v jejich prospěch.

V první části se žáci seznámili s rozdílem mezi aktivy a pasivy. Diskutovali o tom, jaké existují druhy aktiv a pasiv, a naučili se, že klíčem k finančnímu zdraví je rozšiřování aktiv, která přinášejí příjem, a naopak omezování pasiv, která naopak peníze odčerpávají. Vysvětlena jim byla také tzv. rovnice bohatých, díky které lépe pochopili principy vytváření finanční rezervy a dlouhodobého růstu majetku.

Druhá vyučovací hodina byla prakticky zaměřena. Žáci si formou interaktivní hry vyzkoušeli, jak lze aktiva efektivně investovat. V rámci hry se rozhodovali, do čeho vložit své prostředky, sledovali vývoj „investic“ a pozorovali, jak jejich volby ovlivňují konečný výsledek. Tato aktivita jim umožnila lépe pochopit rizika i přínosy investování a zároveň je motivovala k přemýšlení o financích v každodenním životě.

Program byl pro žáky přínosný, praktický a zároveň zábavný. Věříme, že získané poznatky využijí nejen při dalším studiu, ale především v budoucím osobním životě.

Mgr. Eva Šustková

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Recitace v DDM

12. 03. 2026

news-image

Den s Armádou ČR

11. 03. 2026

news-image

Pěvecká soutěž Koprstar

09. 03. 2026

news-image

Krtečkovy nové kalhotky

06. 03. 2026

news-image

Recitační soutěž 2. – 3. tříd

02. 03. 2026

news-image

Karneval

27. 02. 2026

news-image

Lištičky a jejich chytré hlavičky

27. 02. 2026

news-image

Recitační soutěž

26. 02. 2026