Participativní rozpočet na Alšovce

06. 12. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Jak zlepšit prostředí ve škole, v němž se takřka každodenně pohybují nejen žáci? Jednou z možností je využití participativního rozpočtu ve školách, tj. peněz, které město Kopřivnice dá škole na realizaci projektu, s kterým přijdou žáci školy. Stejně to funguje i u Koprojektů, které se už několik let realizují v samotném městě. Konkrétně naše škola obdrží 27 000 Kč. Tato částka pak bude poskytnuta vítěznému projektu k jeho uskutečnění.

Žáci už znají tento rozpočet z loňského školního roku, kdy byl realizován projekt školního klubu. V září 2023 byli tedy žáci seznámeni opět s touto možností přijít s nějakým nápadem na oživení školních prostor a poté do listopadu měli čas něco vymyslet. Na projektech měli možnost pracovat žáci 4.-9. tříd. Nakonec se sešlo 11 projektů, které jsme nejprve prodiskutovali ve školním parlamentu. Na konci listopadu vybralo vedení školy spolu se mnou tři, které se zdály být nejlépe realizovatelné, a postupují tedy do závěrečného hlasování před Vánocemi. Hlasovat bude celá škola.

A na co bychom se mohli těšit? Děvčata ze 6.A přišla s projektem oživení společenských prostor pořízením stolního fotbalu a vzdušného hokeje, Kristýna Holubová z 8.A přišla s podobným nápadem – pořídit stolní fotbálky na chodby školy. Třetím projektem je Zbarvení školy (namalované edukativní pomůcky, velký znak školy), s nímž přišli žáci z 9.A.

Teď je na finalistech, aby své nápady co nejlépe představili ostatním žákům i pedagogům. Budou k tomu moci využít nástěnky i web školy. Vítězný projekt se bude realizovat v jarních měsících.

Mgr. Karel Kočiš

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Ochutnávka školy zumby

01. 07. 2024

news-image

Divadelní představení

26. 06. 2024

news-image

Pasování na čtenáře

26. 06. 2024

news-image

Školní noviny třídy 9.B

19. 06. 2024

news-image

Terénní vycházka v PR Kotvice, Studénka

18. 06. 2024

news-image

Vítězství našich žáků v kvízu

18. 06. 2024

news-image

Prvňáčci na výletě

17. 06. 2024

news-image

Den se záchranáři v 8. třídách

17. 06. 2024