Participativní rozpočet na Alšovce

06. 12. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Jak zlepšit prostředí ve škole, v němž se takřka každodenně pohybují nejen žáci? Jednou z možností je využití participativního rozpočtu ve školách, tj. peněz, které město Kopřivnice dá škole na realizaci projektu, s kterým přijdou žáci školy. Stejně to funguje i u Koprojektů, které se už několik let realizují v samotném městě. Konkrétně naše škola obdrží 27 000 Kč. Tato částka pak bude poskytnuta vítěznému projektu k jeho uskutečnění.

Žáci už znají tento rozpočet z loňského školního roku, kdy byl realizován projekt školního klubu. V září 2023 byli tedy žáci seznámeni opět s touto možností přijít s nějakým nápadem na oživení školních prostor a poté do listopadu měli čas něco vymyslet. Na projektech měli možnost pracovat žáci 4.-9. tříd. Nakonec se sešlo 11 projektů, které jsme nejprve prodiskutovali ve školním parlamentu. Na konci listopadu vybralo vedení školy spolu se mnou tři, které se zdály být nejlépe realizovatelné, a postupují tedy do závěrečného hlasování před Vánocemi. Hlasovat bude celá škola.

A na co bychom se mohli těšit? Děvčata ze 6.A přišla s projektem oživení společenských prostor pořízením stolního fotbalu a vzdušného hokeje, Kristýna Holubová z 8.A přišla s podobným nápadem – pořídit stolní fotbálky na chodby školy. Třetím projektem je Zbarvení školy (namalované edukativní pomůcky, velký znak školy), s nímž přišli žáci z 9.A.

Teď je na finalistech, aby své nápady co nejlépe představili ostatním žákům i pedagogům. Budou k tomu moci využít nástěnky i web školy. Vítězný projekt se bude realizovat v jarních měsících.

Mgr. Karel Kočiš

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Pěvecká soutěž Koprstar

01. 03. 2024

news-image

Beseda k přípravným třídám

27. 02. 2024

news-image

Fialová pro wellbeing

23. 02. 2024

news-image

Alšovácký karneval

17. 02. 2024

news-image

Páťáci v planetáriu

16. 02. 2024

news-image

Žáci Alšovky jsou nejúspěšnější!

15. 02. 2024

news-image

Zápis do prvních tříd

14. 02. 2024

news-image

„Týden, kdy nám spolu bude hezky“

12. 02. 2024