Návštěva slovenských škol na Alšovce

22. 05. 2024
Projekty

Ve dnech od 13. do 17. května 2024 jsme měli tu čest přivítat na naší škole návštěvu ze Slovenska. V rámci projektu Erasmus+ nás navštívili žáci a učitelé ze Základní školy Štefana Šmálika, Tvrdošín a Základní školy Dargovských hrdinov 19, Humenné.

Celkem 16 žáků a 4 vyučující ze Slovenska se zapojilo do výuky v třídách 3.A, 4.A a 5.A. Po vyučování jsme pro ně připravili bohatý program plný výletů a aktivit. Začali jsme ve Štramberku, zde se žáci naučili péct tradiční štramberské uši, navštívili tamní mini ZOO a seznámili se s historií města Štramberk.

Naše slovenská návštěva se společně s žáky 5.A v úterý vydala do Ostravy do Velkého světa techniky. Žáci smíšených mezinárodních týmů objevovali záhady čtyř interaktivních výstav. Zároveň řešili pracovní listy s úkoly.

Den pokračoval návštěvou Muzea Tatry v Kopřivnici, kde se žáci seznámili s historií a technikou slavné automobilky.

Další školní den se nesl v duchu programování Ozobotů, kdy žáci pracovali opět v mezinárodních týmech. Seznámili se také s aplikací Blooket a řešili kvízy o městě Kopřivnice.

Celý týden byl nejen plný nových zážitků a poznatků, ale také přispěl k navázání nových přátelství a kulturní výměně mezi našimi školami. Věříme, že podobné projekty jsou velmi přínosné pro rozvoj žáků i učitelů a těšíme se na další spolupráci se slovenskými školami.

Mgr. Dana Holubová

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Aktuality z kategorie Projekty

Case-Based Learning na Tenerife