Návštěva slovenských škol na Alšovce

22. 05. 2024
Mgr. Robin Pospěch
Projekty

Ve dnech od 13. do 17. května 2024 jsme měli tu čest přivítat na naší škole návštěvu ze Slovenska. V rámci projektu Erasmus+ nás navštívili žáci a učitelé ze Základní školy Štefana Šmálika, Tvrdošín a Základní školy Dargovských hrdinov 19, Humenné.

Celkem 16 žáků a 4 vyučující ze Slovenska se zapojilo do výuky v třídách 3.A, 4.A a 5.A. Po vyučování jsme pro ně připravili bohatý program plný výletů a aktivit. Začali jsme ve Štramberku, zde se žáci naučili péct tradiční štramberské uši, navštívili tamní mini ZOO a seznámili se s historií města Štramberk.

Naše slovenská návštěva se společně s žáky 5.A v úterý vydala do Ostravy do Velkého světa techniky. Žáci smíšených mezinárodních týmů objevovali záhady čtyř interaktivních výstav. Zároveň řešili pracovní listy s úkoly.

Den pokračoval návštěvou Muzea Tatry v Kopřivnici, kde se žáci seznámili s historií a technikou slavné automobilky.

Další školní den se nesl v duchu programování Ozobotů, kdy žáci pracovali opět v mezinárodních týmech. Seznámili se také s aplikací Blooket a řešili kvízy o městě Kopřivnice.

Celý týden byl nejen plný nových zážitků a poznatků, ale také přispěl k navázání nových přátelství a kulturní výměně mezi našimi školami. Věříme, že podobné projekty jsou velmi přínosné pro rozvoj žáků i učitelů a těšíme se na další spolupráci se slovenskými školami.

Mgr. Dana Holubová

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Aktuality z kategorie Projekty

news-image

Návštěva slovenských škol na Alšovce

22. 05. 2024

news-image

Výměnný pobyt žáků z 5.A

25. 04. 2024

news-image

Výměnný pobyt žáků z 5.B

24. 04. 2024

news-image

Napsali o nás

22. 04. 2024

news-image

Výjezd žáků do Banské Štiavnice

05. 04. 2024

news-image

Mezinárodní den žen

08. 03. 2024

news-image

Návštěva partnerské školy

16. 02. 2024

news-image

Zimní panenka

22. 01. 2024