Jak se rodí rodina

18. 03. 2024
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Napříč různými ročníky proběhlo několik preventivních workshopů na témata týkající se dospívání, vztahů a vzniku rodiny od Centra pro rodinu z Ostravy. 

Ten ve třetích a čtvrtých třídách měl název Jak se rodí rodina. Celý program se skládal ze dvou částí vždy po hodině a půl, kdy se lektorka nejprve s dětmi bavila o jedinečnosti. Aktivita s vločkou byla hezkým důkazem, že každý jsme jiný/á. Pak se dotkla tématu rodinných kořenů, jedinec někam patří, a také rozdílů mezi hochy a děvčaty. Děti tvořily své rodinné stromy, povídali si o tom, co je v jejich rodinách „normální“, kdo má jakou „funkci“. 

Druhou hodinku a půl započal film o dvou mladých lidech, kteří spolu začali chodit, vzájemně se poznávali a rozhodli se, že by spolu chtěli být. Bylo to o vzájemné blízkosti, která vyústila v manželství a druhou část filmu už vyprávělo embryo z maminčina bříška. Vše vrcholilo narozením miminka. Kombinace hraného a animací vtáhla děti do děje a velmi citlivým způsobem pojala zázrak početí a zrození. Následná diskuze byla opravdu plodná. Děti o tématu mnoho věděly, padla spousta otázek a atmosféra byla skvělá. 

Potěšila nás i podrobná zpětná vazba lektorek, kterou poslaly po ukončení všech programů. Těšíme se na další workshop pro 5. ročníky, budeme si však muset rok počkat. Věřím, že i ostatní kolektivy, kolegyně a kolegy program zaujal.

Mgr. Barbora Tembo

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Ředitelské volno 2. a 3.5.

18. 04. 2024

news-image

Pampeliškový sirup

17. 04. 2024

news-image

Ukliďme celé Česko

16. 04. 2024

news-image

Hon za velikonočním pokladem v 1.A

06. 04. 2024

news-image

Mezistupňová spolupráce

05. 04. 2024

news-image

Den učitelů na Alšovce

02. 04. 2024

news-image

Palačinkové úterý

29. 03. 2024

news-image

Povídání o šikaně

28. 03. 2024