Jak se rodí rodina

18. 03. 2024
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Napříč různými ročníky proběhlo několik preventivních workshopů na témata týkající se dospívání, vztahů a vzniku rodiny od Centra pro rodinu z Ostravy. 

Ten ve třetích a čtvrtých třídách měl název Jak se rodí rodina. Celý program se skládal ze dvou částí vždy po hodině a půl, kdy se lektorka nejprve s dětmi bavila o jedinečnosti. Aktivita s vločkou byla hezkým důkazem, že každý jsme jiný/á. Pak se dotkla tématu rodinných kořenů, jedinec někam patří, a také rozdílů mezi hochy a děvčaty. Děti tvořily své rodinné stromy, povídali si o tom, co je v jejich rodinách „normální“, kdo má jakou „funkci“. 

Druhou hodinku a půl započal film o dvou mladých lidech, kteří spolu začali chodit, vzájemně se poznávali a rozhodli se, že by spolu chtěli být. Bylo to o vzájemné blízkosti, která vyústila v manželství a druhou část filmu už vyprávělo embryo z maminčina bříška. Vše vrcholilo narozením miminka. Kombinace hraného a animací vtáhla děti do děje a velmi citlivým způsobem pojala zázrak početí a zrození. Následná diskuze byla opravdu plodná. Děti o tématu mnoho věděly, padla spousta otázek a atmosféra byla skvělá. 

Potěšila nás i podrobná zpětná vazba lektorek, kterou poslaly po ukončení všech programů. Těšíme se na další workshop pro 5. ročníky, budeme si však muset rok počkat. Věřím, že i ostatní kolektivy, kolegyně a kolegy program zaujal.

Mgr. Barbora Tembo

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Ochutnávka školy zumby

01. 07. 2024

news-image

Divadelní představení

26. 06. 2024

news-image

Pasování na čtenáře

26. 06. 2024

news-image

Školní noviny třídy 9.B

19. 06. 2024

news-image

Terénní vycházka v PR Kotvice, Studénka

18. 06. 2024

news-image

Vítězství našich žáků v kvízu

18. 06. 2024

news-image

Prvňáčci na výletě

17. 06. 2024

news-image

Den se záchranáři v 8. třídách

17. 06. 2024