Interaktivní výstava Žít normálně

27. 09. 2024
Mgr. Robin Pospěch
Škola

v Ostravě

Ve středu 25.9. jsme s 5.A linkovým autobusem vyrazili do Ostravy do Světa techniky, kde jsme navštívili interaktivní výstavu s možností vyzkoušet si žít jako znevýhodnění lidé.

Nebylo jednoduché se např. dostat na vozíku přes všechny nástrahy, které nám přijdou v pohodě, protože je prostě přeskočíme nebo podlezeme, zahráli jsme si para hokej, na speciálním zařízení se vznesli do vany, přes sklo jsme odezírali a v temné komoře hledali pět předmětů po hmatu.

Třešničkou na dortu však bylo setkání s Kubou, který je po dětské mozkové obrně upoután na invalidní vozík a potřebuje neustálou asistenci. Momentálně studuje vysokou školu, věnuje se právě osvětě mezi mladými lidmi a na povídání ho doprovázel asistent Pavel.

Děti se hodně ptaly, Kuba je zapojoval do všemožných aktivit a společný čas jsme si opravdu užili. Ještě jednou díky za skvělou příležitost.

Mgr. Barbora Tembo

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Zakončení školního roku 2025/2026

26. 06. 2026

news-image

Střípky z posledních dní ve 3.A

26. 06. 2026

news-image

Poslední společný výlet Liščat

25. 06. 2026

news-image

Výlet 4.B

24. 06. 2026

news-image

Olympijský den 2026

24. 06. 2026

news-image

Pasování na čtenáře

23. 06. 2026

news-image

Alšovka Day

19. 06. 2026

news-image

Poslední společný výlet 9. B

15. 06. 2026