Code Week 2023

21. 10. 2023

Evropský týden programování neboli Code Week je celoevropská iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Tento týden se koná od 7. do 22. října 2023.

V rámci akce Code Week se na naší škole uskutečnilo několik zajímavých aktivit v hodinách informatiky. Každý věkový stupeň měl své specifické úkoly, které byly přizpůsobeny jeho dovednostem a znalostem.

Žáci ve čtvrtých a pátých třídách měli možnost poznat základy programování ve hře Blockly Games. Šesťáci pracovali se simulátorem pohybu robotické hračky  Bee-Bot a pak se učili programovat v RoboMisi. Sedmé až deváté ročníky v rámci výuky programování vyzkoušely zkušební test letošní soutěže Bobřík informatiky. Osmáci ještě navíc otestovali své digitální znalosti v Olympiádě mediální gramotnosti.

A konečně, nejstarší žáci devátých ročníků se zapojili do dvouhodinového projektu týkajícího se šifrování ve stylu starověkého Egypta. Tato aktivita nejenže rozvíjela jejich dovednosti v oblasti kryptografie, ale také jim umožnila lépe porozumět historickým kontextům spojených s šifrováním.

Code Week nám připomíná, že programování a digitální dovednosti jsou důležité dovednosti pro 21. století. Naši žáci měli během tohoto týdne možnost objevovat své schopnosti a rozšiřovat své znalosti v těchto oblastech. Doufáme, že tato zkušenost jim otevře dveře k novým příležitostem a inspiruje je také k dalšímu objevování světa digitální technologie.

Tato akce je tak skvělou příležitostí pro studenty, aby se naučili nové dovednosti, které jim mohou pomoci v budoucím životě. Pokud byste chtěli zjistit více informací o této akci, navštivte oficiální stránky Code Week.

Mgr. Dana Holubová

Za lesními strašidýlky

Otevíráme přípravnou třídu!

Projektový Den Země

Starostování na Alšovce

24. 04. 2024

Seznam přijatých žáků do 1. třídy

23. 04. 2024

Průběh zápisu do 1. tříd

22. 04. 2024

Ředitelské volno 2. a 3.5.

18. 04. 2024

Pampeliškový sirup