Code Week 2023

21. 10. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Evropský týden programování neboli Code Week je celoevropská iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Tento týden se koná od 7. do 22. října 2023.

V rámci akce Code Week se na naší škole uskutečnilo několik zajímavých aktivit v hodinách informatiky. Každý věkový stupeň měl své specifické úkoly, které byly přizpůsobeny jeho dovednostem a znalostem.

Žáci ve čtvrtých a pátých třídách měli možnost poznat základy programování ve hře Blockly Games. Šesťáci pracovali se simulátorem pohybu robotické hračky  Bee-Bot a pak se učili programovat v RoboMisi. Sedmé až deváté ročníky v rámci výuky programování vyzkoušely zkušební test letošní soutěže Bobřík informatiky. Osmáci ještě navíc otestovali své digitální znalosti v Olympiádě mediální gramotnosti.

A konečně, nejstarší žáci devátých ročníků se zapojili do dvouhodinového projektu týkajícího se šifrování ve stylu starověkého Egypta. Tato aktivita nejenže rozvíjela jejich dovednosti v oblasti kryptografie, ale také jim umožnila lépe porozumět historickým kontextům spojených s šifrováním.

Code Week nám připomíná, že programování a digitální dovednosti jsou důležité dovednosti pro 21. století. Naši žáci měli během tohoto týdne možnost objevovat své schopnosti a rozšiřovat své znalosti v těchto oblastech. Doufáme, že tato zkušenost jim otevře dveře k novým příležitostem a inspiruje je také k dalšímu objevování světa digitální technologie.

Tato akce je tak skvělou příležitostí pro studenty, aby se naučili nové dovednosti, které jim mohou pomoci v budoucím životě. Pokud byste chtěli zjistit více informací o této akci, navštivte oficiální stránky Code Week.

Mgr. Dana Holubová

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Mikuláš, čerti a andělé

07. 12. 2023

news-image

Participativní rozpočet na Alšovce

06. 12. 2023

news-image

Slavnost Slabikáře u prvňáčků

04. 12. 2023

news-image

Masaryk do škol

01. 12. 2023

news-image

Den čokolády

24. 11. 2023

news-image

Vánoční jarmark 6. prosince od 15 hod.

24. 11. 2023

news-image

Smrt je jen začátek

20. 11. 2023

news-image

Prohlášení zaměstnanců školy ke stávce

20. 11. 2023