Adapťáček 4.A

18. 09. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Děti ze 4.A s novou třídní učitelkou Barborou Tembo a panem učitelem René Wallingerem na nic nečekali a hned v úterý 5.9. odpoledne vyrazili busem na hrad Starý Jičín, kde pro ně pan kastelán Arnošt Pokorný připravil přespávačku v hradní věži.

Když jsme se se spacáky a batohy vyškrábali do kopce, ubytovali jsme se ve druhém podlaží věže plné mučících nástrojů a zastříleli si z luku, čekala nás prohlídka hradu s výkladem o jeho vzniku. S panem učitelem pak děti ještě prolezly každý kout a pokoušely se najít poklad. Bohužel jsme nebyli úspěšní. 

K večeři jsme si opekli špekáčky a poslouchali jsme strašidelné historky. Takto naladěni jsme se s loučemi vydali na noční průzkum hradem a nádherná hvězdná obloha a vycházející měsíc dodával procházce zvláštní kouzlo. Někteří z nás už byli tak unaveni, že do věže přišli v polospánku a ukolébavka od Jarka Nohavici poslala všechny do spacáků. 

Ráno si někteří z nás přivstali na východ slunce a pak už jen koblížek, teplý čaj k snídani, rychle sbalit a tradá z kopce na autobus. V Novém Jičíně jsme se ještě zastavili v muzeu klobouků a dozvěděli jsme se něco o generálu Laudonovi. Myslím, že nás tento společný zážitek hezky nastartoval a budeme se k němu vracet i v průběhu dalších společně prožitých let.

Mgr. Barbora Tembo

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Mikuláš, čerti a andělé

07. 12. 2023

news-image

Participativní rozpočet na Alšovce

06. 12. 2023

news-image

Slavnost Slabikáře u prvňáčků

04. 12. 2023

news-image

Masaryk do škol

01. 12. 2023

news-image

Den čokolády

24. 11. 2023

news-image

Vánoční jarmark 6. prosince od 15 hod.

24. 11. 2023

news-image

Smrt je jen začátek

20. 11. 2023

news-image

Prohlášení zaměstnanců školy ke stávce

20. 11. 2023