Žáci ze třídy 3.B se v rámci projektu „Naše město“ pustili do velkolepého úkolu. Necelé tři měsíce trpělivě v rámci hodin pracovního vyučování a výtvarné výchovy postupně vytvářeli velkou papírovou maketu okolí naší školy.
Na začátku se děti proměnily v opravdové projektanty – společně porovnávaly realitu s internetovou leteckou mapou. Podle ní plánovaly rozmístění školy, budov, ulic, plotů atd. na vyrobený podklad. Třída se změnila v kreativní dílnu plnou kartonu, papírových krabiček, barevných papírů a lepidla.
Co na maketě vzniklo?
- budova naší školy
- přilehlé ulice a budovy
- hřiště a sportoviště
- zeleň z krepového papíru
Projekt nebyl jen o stříhání a lepení, ale hlavně o týmové práci a využívání moderních technologií. Žáci si museli rozdělit role, domlouvat se, porovnávat rozpracované dílo s mapou.
I přes občasné rozdílné názory prokázali, že ve finále dokáží táhnout za jeden provaz a vytvořit i něco takto náročného.
Velká pochvala celé 3.B!
Jak se rodilo město z papíru se můžete podívat v galerii.
Mgr. Petra Hanzelková