Slavnost Slabikáře u prvňáčků

04. 12. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Dne 23.11.2023 proběhl ve škole slavnostní den Slabikáře. 

V 1.A začal den sbíráním kouzelných klíčů k pokladu. Za každý splněný úkol děti získaly jeden klíč. Děti předvedly čtení hlásek, slabik, slov a vět, společnou básničku, vytleskávání slabik, rozpoznávání počátečních slabik nebo pátrání po správných tvarech písmen. Jakmile děti získaly 5 klíčů, na chodbě se objevily tajné indicie, které nás dovedly k pokladu. Děti poklad vypátraly v šatně, kde na každého čekal Slabikář a pamětní list na tento den. 

A mezitím v 1.B…
Na děti čekalo uzamčené Království knížek. A tak jako to bývá v pohádkách, k odemčení dveří do kouzelného království musely děti zvládnout tři úkoly a tím získat 3 klíče ke kouzelným dveřím. Hledaly správné tvary písmen, slabiky k obrázkům, každý si vybarvil svůj pohádkový dort. Za splněné úkoly děti také společně získávaly indicie a písmenka do šifry, která  jim po vyluštění odkryla, kde se ony kouzelné dveře nachází. Za nimi čekaly na děti jejich Slabikáře.

A protože ke každé správné oslavě patří i skutečný dort, tak při letošní Slavnosti Slabikáře si všichni prvňáčci obou tříd mohli společně vychutnat krásný dort ve tvaru Slabikáře. A že jim chutnal! 🙂

Mgr. Nikola Polášková – třídní učitelka 1.A
Mgr. Petra Hanzelková – třídní učitelka 1.B

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Pěvecká soutěž Koprstar

01. 03. 2024

news-image

Beseda k přípravným třídám

27. 02. 2024

news-image

Fialová pro wellbeing

23. 02. 2024

news-image

Alšovácký karneval

17. 02. 2024

news-image

Páťáci v planetáriu

16. 02. 2024

news-image

Žáci Alšovky jsou nejúspěšnější!

15. 02. 2024

news-image

Zápis do prvních tříd

14. 02. 2024

news-image

„Týden, kdy nám spolu bude hezky“

12. 02. 2024