Slavnost Slabikáře u prvňáčků

04. 12. 2023
Mgr. Robin Pospěch
Škola

Dne 23.11.2023 proběhl ve škole slavnostní den Slabikáře. 

V 1.A začal den sbíráním kouzelných klíčů k pokladu. Za každý splněný úkol děti získaly jeden klíč. Děti předvedly čtení hlásek, slabik, slov a vět, společnou básničku, vytleskávání slabik, rozpoznávání počátečních slabik nebo pátrání po správných tvarech písmen. Jakmile děti získaly 5 klíčů, na chodbě se objevily tajné indicie, které nás dovedly k pokladu. Děti poklad vypátraly v šatně, kde na každého čekal Slabikář a pamětní list na tento den. 

A mezitím v 1.B…
Na děti čekalo uzamčené Království knížek. A tak jako to bývá v pohádkách, k odemčení dveří do kouzelného království musely děti zvládnout tři úkoly a tím získat 3 klíče ke kouzelným dveřím. Hledaly správné tvary písmen, slabiky k obrázkům, každý si vybarvil svůj pohádkový dort. Za splněné úkoly děti také společně získávaly indicie a písmenka do šifry, která  jim po vyluštění odkryla, kde se ony kouzelné dveře nachází. Za nimi čekaly na děti jejich Slabikáře.

A protože ke každé správné oslavě patří i skutečný dort, tak při letošní Slavnosti Slabikáře si všichni prvňáčci obou tříd mohli společně vychutnat krásný dort ve tvaru Slabikáře. A že jim chutnal! 🙂

Mgr. Nikola Polášková – třídní učitelka 1.A
Mgr. Petra Hanzelková – třídní učitelka 1.B

Aktuality z kategorie Škola

news-image

Školní výlet druháků

14. 06. 2024

news-image

Třeťáci a čtvrťáci na výletě

12. 06. 2024

news-image

Sportuj s námi!

12. 06. 2024

news-image

Páťáci připravili venkovní program

11. 06. 2024

news-image

Prvňáčci na PČR v Kopřivnici

10. 06. 2024

news-image

Den na farmě se 4.A

07. 06. 2024

news-image

Svět pohádek, dobrodružství a fantazie

06. 06. 2024

news-image

Dravci

05. 06. 2024