Jak nás ovlivňuje příroda? Dýchá strom?
Na tyto otázky se pokusila 4.B odpovědět v květnu, kdy se zapojila do badatelské výzvy MAP ORP Kopřivnice v rámci měsíce zahrad.
Začali jsme již na Škole v přírodě aktivitami lesní mysli, kdy jsme pozorovali, co s námi dělá příroda vevnitř.
Pokračovali jsme bádáním se stromy, kdy si každá skupinka vybrala v lese zajímavý strom, stanovila si hypotézu a tu se posléze snažila potvrdit či vyvrátit.
Také jsme pozorovali obyvatele budky, kterou jsem vyrobila na letošním Budkování v DDM. Nastěhovaly se nám tam sýkorky modřinky. Průběžně jsem nosila dětem fotky, aby viděli, jak ptáčci rostou.
Pomocí aplikace na zpěv ptáků jsme v lese rozpoznávali malé opeřence a snažili se zaznamenat rytmus a melodii jejich zpěvu. Ty, které jsme poznali, jsme si pak nakreslili v hodinách výtvarné výchovy.
Děkujeme za zapůjčení Badatelského setu z MAPu a za inspiraci.
Mgr. Barbora Tembo, Markéta Šottníková a 4.B.