Mezinárodní setkání k projektům Erasmus+

14. 06. 2023
test
Projekty

Ve středu 18. ledna jsme uspořádali ve Vile Machů v pořadí již druhou mini konferenci k projektům v rámci programu Erasmus+.

Tentokrát bylo naší milou povinností přivítat 3 delegáty z partnerské Základní školy Pod goro v obci Slovenske Konjice ve Slovinsku. Konference se také zúčastnili zástupci města v zastoupení místostarosty Davida Monsporta a za odbor školství Jany Svobodové. Mezi dalšími hosty byly paní ředitelky ZŠ Floriána Bayera paní Vlasta Geryková a ZŠ dr. Milady Horákové paní Jana Neničková. Pozvání přijal také ředitel  SŠ a VOŠ, Kopřivnice pan Jiří Pištecký s koordinátorkou projektů paní Michaelou Valovou, projektový manažer pan Jiří Kovačík.  Za zaměstnance naší ZŠ Alšova to byli pan ředitel Robin Pospěch a další pedagogové, kteří se v uplynulém období zúčastnili výjezdů v našem projektu Jdeme dál, spolufinancovaného z programu Erasmus+.

Na programu bylo nejen představení aktivit našeho stávajícího projektu v programu Erasmus+, ale také seznámení se s projektovými aktivitami partnerské školy a navázání možné spolupráce při budoucích evropských projektech.

Ředitel ZŠ Alšova Robin Pospěch úvodem přivítal všechny přítomné. Paní učitelka Dana Holubová hostům představila dva metodické kurzy zaměřené na programování a robotiku, na které odcestovala do Portugalska a na Slovensko. Následoval vstup paní zástupkyně Markéty Hanzelkové, která nám představila stínování na ZŠ Ivana Šmálika v Tvrdošíne na Slovensku. Koordinátorka projektu paní Veronika Zvaríková pak shrnula dosavadní aktivity naší školy v programu Erasmus+, zejména pak v posledním projektu naší školy, Jdeme dál.

Svůj vstup měla i paní ředitelka Darja Ravnik, která představila Základní školu Pod Goro ve Slovenske Konjici a její kolega  Dominik Trstenjak nám odprezentoval jejich zapojení v probíhajících i dokončených projektech Erasmus+. Konference proběhla průběžně v anglickém i českém jazyce. Na konci jsme vedli věcnou debatu k zapojení škol v evropských projektech a možnou budoucí spolupráci.

Společné setkání nám bylo velkým přínosem a těšíme se na další spolupráci.
Foto: Dana Holubová

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Aktuality z kategorie Projekty

news-image

Záložky do knih – eTwinning

06. 12. 2023

news-image

Enkaustika

06. 12. 2023

news-image

Erasmus+ setkání

20. 11. 2023

news-image

Outdoor Learning aneb Učení venku

29. 10. 2023

news-image

Spálov 2023

19. 10. 2023

news-image

Mezinárodní setkání k projektům Erasmus+

14. 06. 2023

news-image

Návštěva z partnerské školy

28. 02. 2023