Výpis článků uživatele Mgr. Veronika Urbánková

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků uživatele Mgr. Veronika Urbánková
21
únor
2023

Vyhodnocení výtvarné soutěže

Kategorie: Škola

Se zadaným výtvarným námětem 'Strojírenství' se žáci Alšovky vypořádali úspěšně a dokonce získali 1. a 3. místo ve veřejném hlasování v průběhu dne otevřených dveří na SŠ a VOŠ, Kopřivnice, p. o.

17
leden
2023

Výtvarná soutěž na téma Strojírenství

Kategorie: Škola

Žáci 5., 6. a 7. tříd se zapojili do výtvarné soutěže vyhlášené kopřivnickou Střední školou a Vyšší odbornou školou.

19
prosinec
2022

Vánoční setkání

Kategorie: Škola

Možnost setkání v adventním čase na půdě naší školy využilo mnoho rodičů, přátel a bývalých žáků v odpoledních hodinách v úterý 13. prosince.

16
prosinec
2022

Školní kolo Dějepisné olympiády

Kategorie: Škola

Letošní 52. ročník Dějepisné olympiády si připravil téma z nedávné historie československých dějin v letech 1945 až 1992. Školního kola se účastnilo 10 žáků 8. a 9. ročníku.

15
září
2022

Alšovka získala 1. místo v soutěži Zátopek 100

Kategorie: Škola

Naše škola zvítězila ve vědomostně - sportovní soutěži základních škol v Kopřivnici, která se uskutečnila v rámci oslav 100. výročí narození Emila Zátopka.

Žáci II. stupně vytvořili skvělý osmičlenný tým, který musel prokázat znalosti ze života Zátopka, poznat nejrůznější předměty ze sportovního prostředí a prokázat sílu a soudržnost ve sportovních dovednostech.

Odměnou jim byl bouřlivý potlesk spolužáků, věcné ceny od zástupců města a adrenalinová projížďka ve vozech Tatra.

17
únor
2022

Dějepisná olympiáda - školní kolo

Kategorie: Škola

Ke konci ledna se uskutečnilo školní kolo 51. ročníku Dějepisné olympiády s tematickým zaměřením na šlechtické rody a jejich činnost od raného středověku do roku 1648.

22
prosinec
2021

Projekt Paměti národa

Kategorie: Škola

V rámci projektu Příběhy našich sousedů proběhla v prosinci vernisáž informačních panelů a výstupů s názvem „To my chceme! O cestě Kopřivnice ke svobodě“, před novým Muzeem nákladních automobilů Tatra. Rozhovor s Petrem Boháčem vedly žákyně 9. ročníku Vanesa Juříčková a Nikol Harabišová.

10
prosinec
2021

Návštěva nového Muzea nákladních automobilů Tatra

Kategorie: Škola

Využili jsme nabídky navštívit nově otevřené Muzeum nákladních automobilů Tatra v odpolední výuce předmětu Výtvarná výchova. Žákům 8. A byla představena prezentace s názvem „Fenomén automobil'.

25
červen
2021

Výtvarné distanční projekty

Kategorie: Škola

Na chodbách školy jsou v těchto dnech ke zhlédnutí výtvarné distanční práce, které se tematicky propojily s výukou předmětu Dějepis. Šesté ročníky zpracovávaly historické téma Starověký Egypt a Řecko. Osmé ročníky výtvarně zaznamenaly momenty 1. světové války.

10
únor
2021

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Kategorie: Škola

Další barokní propletenec řešily žákyně Nikol Harabišová a Zuzana Krausová tentokrát v okresním kole Dějepisné olympiády v pondělí 18. ledna. V konkurenci mnoha škol z našeho okresu se staly úspěšnými řešitelkami (od 60%) a obsadily těsná nepostupová místa.

4
prosinec
2020

Účast ve výtvarné soutěži

Kategorie: Škola

Do oblastní výtvarné soutěže vyhlášené Domem dětí a mládeže v Ostravě-Porubě byly za naši školu poslány čtyři výkresy na téma „Barevný podzim“.

3
prosinec
2020

Dějepisná olympiáda - školní kolo

Kategorie: Škola

„LABYRINTEM BAROKNÍHO SVĚTA“ se v letošním 50. ročníku Dějepisné olympiády proplétali žáci 8. a 9. ročníku. Ve školním kole se úspěšnými řešiteli stali: Nikol Harabišová (1. místo), Zuzana Krausová (2. místo) a Jakub Štěpánek (3.místo).

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter