Výpis článků uživatele Bc. Jana Zajíčková

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků uživatele Bc. Jana Zajíčková
22
prosinec
2022

Rodiče dětem

Kategorie: Aktivity školní družiny

Važení rodiče,

za kolektiv školní družiny mi dovolte popřát Vám příjmené prožití svátků Vánoc, hodně zdraví, štěstí, lásky, osobní a pracovní pokojenosti.

22
prosinec
2022

Sněhové radovánky

Kategorie: Aktivity školní družiny

6
říjen
2022

Podzim ve ŠD

Kategorie: Aktivity školní družiny

Příznivé podzimní počásí láká k procházce. Děti školní družiny nemusely chodit moc daleko a i v okolí školy, kde trávíme spoustu času, se jim podařilo najít krásně vonící  houby. Doma je za pomocí rodičů nakrájely a nachystaly na sušení.

6
říjen
2022

Divadlo dětského diváka

Kategorie: Aktivity školní družiny

4.října 2022 přijela do školní družiny paní Michaela Borošová z Přerova, která si pro děti připravila divadelní představení. Spojením tří pohádek - Kouzelné barvy, Jak měla liška chaloupku z ledu a Kohoutek a slepička, děti strávily příjemný čas a učinkovaly v několika rolích.

I přesto, že školní družina funguje v provizorních třídách, se interaktivní divadélko velice líbilo a těšíme se na další setkání.

21
duben
2022

Divadlo dětského diváka

Kategorie: Aktivity školní družiny

Princ se v úterý 19.dubna 2022 zamiloval ve školní družině do princezny Rusovlásky. Ta je vezněna na hradě obra Kolohnáta. Princ jel princeznu vysvobodit. Cestou pomohl mravenečkům, rybě a včelce v nesnázích. Ti mu na oplátku pomohou při plnění úkolů a vše tak dobře dopadlo.

Interaktivní pohádka s názvem Včelí královna, na motivy pohádky Zlatovláska, kdy děti plnily spoustu zajímavých úkolů společně s princem, se všem moc líbila. Těšíme se na viděnou v září.

7
duben
2022

Odpoledne s Andersenem

Kategorie: Aktivity školní družiny

„Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi' ... řekl Hans Christian Andersen

31.3.2022 se školní družina zapojila do „Noci s Andersenem“.

18
březen
2022

Jarní jarmark

Kategorie: Aktivity školní družiny

17. března 2022 proběhl v prostorách školní družiny 'Jarní jarmark'.

Během setkání bylo k zakoupení

 jarní tvoření dětí ŠD a vychovatelek.

Děkujeme rodičům dětí i zaměstnancům školy za návštěvu.

Získané peníze budou použity na nákup výtvarných potřeb a nových her pro děti ŠD.

Kolektiv ŠD.

18
březen
2022

Muzeum Tatra

Kategorie: Aktivity školní družiny

Víte, jak vznikl název značky Tatra? Děti první třídy navštívily Muzeum nákladních automobilů v Kopřivnici, a proto to už to ví.

Čekalo je zajímavé povídání o historii a následné stavbě muzea, během které paní průvodkyně dětem zodpověděla mnohdy záludné otázky.

Procházka muzeem byla také velice poučná a interaktivní, kdy „pouhým“ zamířením iPadu na automobil se dětem ukázal celý vnitřní prostor auta, který si tak mohly prohlédnout.

Dětem se návštěva velice líbila.

31
leden
2022

Muzeum Tatra

Kategorie: Aktivity školní družiny

Co je to muzeum ? Kdo v muzeu pracuje a co je náplní jeho práce? Co je depozitář?

Tohle je jen pár otázek, na které dostaly odpověď děti 3.odd. školní družiny.

Děti se v průběhu programu seznámily s posláním muzea, dozvěděly se také o historii a současnosti muzejnictví v Kopřivnici. Součástí bylo i  seznámení s naším muzeem a budováním jeho expozice.

V rámci her si děti vyzkoušely tvorbu cest a tras pomocí razítek z různých pneumatik a viděly i interaktivní pohled na auta pomocí iPadu.

Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná. Vzhledem ke covidovým opatřením jsme byli nuceni zrušit další termín návštěvy pro družinové děti 1. a 2. odd., ale pevně věříme, že jim vše vynahradíme :)

Kolektiv ŠD

7
leden
2022

Tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar

Kategorie: Aktivity školní družiny

Mnoho dětí na světě zná příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Vyznali se v mnohých vědách i uměních a zřejmě toho hodně věděli o hvězdách. Před dvěma tisíci lety tito tři mudrci poznali, možná právě podle hvězd, že na západ od jejich království se má brzy narodit nový a velmi mocný král. Mudrci se mu chtěli poklonit a přinést mu dary. Naložili proto největší drahocennosti své doby – zlato, kadidlo a myrhu - na velbloudy a slony a vydali se na dalekou cestu.

I děti ve školní družině si tento příběh připomněly v Pohádce na vršku - Jak to bylo na Tři krále, zazpivaly si známou koledu a ozdobily družinu svými kresbami.

24
listopad
2021

OZDOB VÁNOČNÍ STROM

Kategorie: Škola

Školní družina při ZŠ Kopřivnice, Alšova se zapojila do projektu, který pořádá ŠD Floriana Bayera s názvem OZDOB VÁNOČNÍ STROM. Cílem akce je navázat na dobrou spolupráci školských zařízení našeho města a okolí a uskutečnit ojedinělou výstavu, která by svým tematickým obsahem a originalitou obohatila předvánoční čas a přilákala návštěvníky různých věkových skupin.

7
říjen
2021

Hajný je lesa pán

Kategorie: Aktivity školní družiny

V úterý 5.10.2021 přišel do školní družiny předseda mysliveckého spolku obce Ženklava pan Michal Raška, aby dětem popovídal o tom, která zvířátka mohou v lese potkat, jak se v lese správně chovat a jakou náplň práce má myslivec.

Přinesl dětem ukázat trofeje (paroží) srnce obecného, daňka skvrnitého, jelena lesního (evropského) a muflona evropského. Dále pak kožešinu z lišky obecné, psíka mývalovitého a ondatry pižmové. Největším zážitkem pro děti bylo poznat, kterou zvěř pomocí tzv. vábničky pan myslivec volá. Byla to srna a jelen.

Nakonec se děti mohly očima myslivce, čímž byla lovecká zbraň, podívat, jak jde krásně vidět na špičku stromu v dáli školy.

Beseda byla velmi zajímavá a poučná. Děti v závěru kladly plno záludných otázek, na které pan předseda trpělivě odpovídal. Těšíme se na další setkání.

2
červen
2021

Den dětí

Kategorie: Aktivity školní družiny

Na Den dětí 1.června jsme do školní družiny pozvali pana Hezkého ze Štramberku (majitel pekárny tradičních štramberských uší U Hezounů), který dětem dovezl chladící box se zmrzlinou a štramberské uši. I paní vychovatelky se tematicky převlékly za cukrářky a užily si s dětmi jejich významný den.

31
květen
2021

Projektový den

Kategorie: Aktivity školní družiny

Projektová výuka byla realizována ve spolupráci školní družiny základní školy a grafika Jiřího Šabaty. Žáci byli seznámeni s obsahem a významem práce grafického designéra (grafika). Dále už výuka probíhala se zaměřením na jednu konkrétní činnost, a to tvorbu loga.

18
květen
2021

Květen plný sluníčka a tvoření

Kategorie: Aktivity školní družiny

3
květen
2021

Čarodějnické odpoledne

Kategorie: Aktivity školní družiny

V pátek 30. dubna proběhlo ve školní družině soutěžní odpoledne. Čarodějnická dráha, kterou děti měly proletět, čekala na školním hřišti. Nejtěžší bylo neztratit při letu čarodějnický klobouk a správně řídit své koště. Čas pečlivě měřila hlavní Čarodějka a nejrychlejší čarodějnice Naty dostala upomínkovou medaili.

26
duben
2021

Den Země a pálení čarodějnic ve školní družině

Kategorie: Aktivity školní družiny

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22.dubna, zaměřená na podporu a ochranu životního prostředí. Děti 3.B se také zamýšlely a sepsaly, o co naše Země prosí a jaké jsou její přání. Děti první třídy pojmenovaly, co všechno živého i neživého patří na naši planetu a vytvořily tak krásnou výzdobu.

Druháci  se v kalendáři posunuli dále a to na noc z 30. dubna na 1.května, která je spojená s lidovým zvykem - Pálení čarodějnic.  Všude v povětří naší družiny je už dnes plno čarodějnic na pekelných pochůzkách. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit.

Kolektiv ŠD.

26
duben
2021

Vítáme deváťáky!

Kategorie: Aktivity školní družiny

Po dlouhé odmlce jsme mohli ve škole zase uvítat naše deváťáky, a protože nám chyběli a chtěli jsme jim zpříjemnit první školní den, připravily, speciálně pro ně, naše paní družinářky výzdobu. Žáky vítala rozzářená sluníčka a věříme, že se líbila. Všichni negativně testovaní, tedy všichni, kdo přišli, si pak měli možnost koupit ve školním bufetu dobrou svačinu, a pak už na šestičlennou skupinu čekali vyučující, připraveni konzultovat cokoliv ohledně přijímacích zkoušek. Těšíme se i na další skupinky deváťáků, vítejte zpět!

20
duben
2021

Aktivity ve ŠD

Kategorie: Aktivity školní družiny

Dětem utekl první týden rotační výuky ve škole velmi rychle. Dopoledne byly velmi pozorné a svědomitě plnily úkoly ve školních lavicích a odpoledne trávily čas ve školní družině. V přiložené fotogalerii se můžete podívat, jaké volnočasové aktivity na ně čekaly.

1
únor
2021

Platba školní družiny - 2. polotetí

Kategorie: Škola

Za žáky 1. a 2. tříd, kteří budou navštěvovat ŠD v období od února do června, se vybírá částka 750,- Kč/žák.

Rodiče dětí 3. ročníků, kteří měli školné do konce loňského roku zaplaceno, budou kontaktování vedením školy.

31
leden
2021

Předvánoční pečení

Kategorie: Aktivity školní družiny

Děti 3.ročníků, nemají možnost, vzhledem k epidmiologické situaci, navštěvovat ŠD, a tak si ve fotogalerii můžete zavzpomínat, na předvánoční pečení cukroví.

Dětem pomáhala paní as. Zuzana Raschová a ty si tak mohly vyzkoušet nejen samotné pečení, ale i práci s marcipánem všech barev.

Děti byly velmi spokojené, práce v prostoru školní kuchyňky je velmi bavila, tím se těšíme na snad brzké shledání.

12
říjen
2020

Noc s Andersenem 2020

Kategorie: Aktivity školní družiny

Milé děti, milí rodiče,

bohužel, okolnosti nebyly pohádkám v tomto roce nakloněny a Noc s Andersenem byla 27.března 2020 zrušena a díky koronavirové pandemii muselo být pohádkové nocování přesunuto. Jubilejní 20. Noc s Andersenem přitom měla proběhnout v pátek 9. října 2020.

28
srpen
2020

Provoz školní družiny

Kategorie: Škola

Vážení rodiče,

školní družina bude pro Vaše děti k dispozici 1.9.2020 od 7:00 do 14:30 hod.

Následující dny již pak v normálním režimu, a to od 6 do 8 hod. dopoledne (kdy jsou děti odvedeny do svých tříd) a od 11:40 do 16:00 odpoledne.

Přihlášku a čestné prohlášení k podmínkám přijetí do školní družiny si u nás můžete vyzvednout kdykoliv ve výše uvedených časech.

Tešíme se na Vás a na Vaše děti.

Kolektiv vychovatelek ŠD.

3
červen
2020

Děti nastoupily do ŠD

Kategorie: Škola

Již druhý týden chodí děti prvního stupně do školní družiny. I přesto, že se jich nesešlo mnoho mají přichystaný bohatý program pod vedením asistentek pedagoga.

13
prosinec
2019

Vánoční hvězda

Kategorie: Aktivity školní družiny

V předvánočním čase se sešly děti všech oddělení ŠD, aby si vyrobily vánoční hvězdy. Práce šla dětem od ruky a vznikaly překrásné dekorace, kterými děti ozdobily jak školní družinu, tak i okna svých dětských pokojíčků.

3
prosinec
2019

Pomazánkový raut ve ŠD

Kategorie: Aktivity školní družiny

Každá z vychovatelek připravila pro své oddělení jeden druh pomazánky.

15
listopad
2019

Dramatická výchova ve školní družině

Kategorie: Aktivity školní družiny

Ve středu 13. listopadu nás ve školní družině navštívila studentka Ostravské univerzity, Pedagogické fakulty, aby děti 3. oddělení ŠD zapojila do dramatické lekce. Hlavním tématem bylo cestování z vesnice do velkého města, podle námětu knihy od spisovatele Bohumila Říhy - Adam a Otka.

15
říjen
2019

Andělská výstava

Kategorie: Aktivity školní družiny

Kolektiv ŠD přihlásil výtvarná díla dětí na ANDĚLSKOU VÝSTAVU, která je
projektem Školní družiny při ZŠ Floriána Bayera, Kopřivnice, příspěvková organizace, ve spolupráci s  MĚSTEM KOPŘIVNICE.

14
říjen
2019

Celodružinová akce

Kategorie: Aktivity školní družiny

Každý měsíc připravuje kolektiv ŠD celodružinovou akci.

Měsíc září byl ve znamení pohybu. 30. září jsme se všichni sešli v prostorách školní tělocvičny, kde děti soutěžily ve skupinovém  "klouzání na žíněnkách". Proti sobě se utkaly  týmy dětí ze tříd p. vychovatelky Kahánkové a p. vychovatelky Čeladníkové, které nakonec také zvítězily. Dětem se odpoledne plné pohybu velmi líbilo a dostaly také drobnou odměnu.

20
červen
2019

Exkurze ŠD

Kategorie: Aktivity školní družiny

V červnu kolektiv ŠD družiny připravil pro děti bohatý program.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter