Výpis článků uživatele Mgr. Eva Šustková

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků uživatele Mgr. Eva Šustková
21
březen
2018

Matematický klokan

Kategorie: Škola

Matematický klokan je mezinárodní matematická soutěž původem z Austrálie. V České republice ji pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Také žáci naší školy byli součástí této soutěže. Podle věku byli soutěžící rozděleni do čtyř kategorií: Cvrček (pro žáky 2. - 3. tříd), Klokánek (pro žáky 4. ‑ 5. tříd), Benjamín (pro žáky 6. - 7. tříd), Kadet (pro žáky 8. - 9. tříd).

V kategorii Cvrček test obsahoval 18 úloh a soutěžící mohli získat maximálně 90 bodů. Testy v kategoriích Klokánek, Benjamín a Kadet obsahovaly 24 úloh, za které mohli žáci získat maximálně 120 bodů.

12
březen
2018

7. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek 9. 3. 2018 sešli na další schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedla Kristýna Vývodová, která seznámila členy s programem nového setkání: sběr vršků, návrh na dubnový tematický den, vyhlášení Dne naruby, příprava akcí Malujme se navzájem a Dne dětí, obědy na přání, zprávy z Dětského zastupitelstva.

5
březen
2018

Jak se povedl Černobílý den

Kategorie: Škola

Na pátek 2. 3. byl naplánován Školní žákovskou samosprávou další tematický den. Podle zájmu spolužáků jsme uspořádali „Černobílý den“. V černobílém oblečení do školy přišli mladší žáci, starší žáci i vyučující. A jak jim to všem slušelo, se můžete podívat na fotografiích, které pořídily Nicol Merhautová (VI. A) a Adriana Smolanová (VII. B).

28
únor
2018

Černobílý den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na pátek 2. 3. 2018 "Černobílý den". Bližší informace k této akci pro vás na letáčku připravila Martina Goršanová (IX. A).

12
únor
2018

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek páteční schůzky patřil Martině Goršanové, která všechny členy ŠŽS přivítala, připomněla program minulé schůzky a seznámila s programem nového setkání: konání březnového tematického dne, průběh sbírky plastových vršků, zprávy z DZ, zapojení do akce „Týden pro rodinu“, obědy dle přání žáků.

15
leden
2018

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Lednovou schůzku ŠŽS vedla Martina Goršanová, která v úvodu schůzky seznámila členy s programem našeho setkání: konání tematického dne, průběh sbírky plastových vršků, zprávy z DZ, tvorba školního časopisu, možnost podílet se na školním jídelníčku.

11
prosinec
2017

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek 8. 12. 2017 sešli na další schůzce Školní žákovské samosprávy, aby tentokrát pod vedením Kristýny Vývodové hodnotili úkoly a činnosti, které projednávali na listopadové schůzce.

6
prosinec
2017

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

Mikuláš spolu s divokými čerty a roztomilými anděly nás navštívil v úterý 5. 12. 2017. Tato početná skupina postupně procházela celou školou, aby vyhledala ty největší hříšníky mezi dětmi i dospělými. Ty nejvíce zlobivé děti museli zachraňovat andělé, protože čerti by je určitě odnesli do pekla. Nejen děti pak pekelníkům musely slíbit, že se napraví a často se vykoupily písničkou nebo básničkou. Andělé všem dětem nakonec předali drobnou sladkost.

27
listopad
2017

Jak se povedl Brýlový den

Kategorie: Škola

Na pátek 24. 11. byl naplánován Školní žákovskou samosprávou další tematický den. Podle zájmu spolužáků jsme uspořádali „Brýlový den“. V tento den přišly zejména mladší děti s brýlemi všech různých tvarů, barev a velikostí. Fotografie z proběhlé akce pořídila Martina Goršanová (IX. A).

21
listopad
2017

Brýlový den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na pátek 24. 11. 2017 "Brýlový den". Bližší informace k této akci pro vás připravila na letáčku Julie Rašková (IX. B).

13
listopad
2017

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek 10. 11. 2017 sešli na listopadové schůzce Školní žákovské samosprávy. Celou schůzku vedla Martina Goršanová, která vyzvala ostatní členy k projednání připravovaných aktivit.

30
říjen
2017

Jak se vyvedl Halloweenský den

Kategorie: Škola

Poslední den před podzimními prázdninami byl nevšední, magický a především tajemný.

23
říjen
2017

Halloweenský den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na středu 25. 10. 2017 "Halloweenský den". Bližší informace k této akci pro vás připravila na letáčku Martina Goršanová (9. A).

16
říjen
2017

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 13. 10. 2017 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom projednali nejdůležitější úkoly a připravili nové akce.

18
září
2017

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Úvodní schůzka Školní žákovské samosprávy, která proběhla v pátek 15. 9. 2017, byla schůzkou seznamovací a plánovací.

19
červen
2017

10. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Závěrečná schůzka ŠŽS, která proběhla v pátek 16. 6. 2017, byla zejména schůzkou hodnotící. Všichni zúčastnění měli ohodnotit nejen práci celé ŠŽS (co se povedlo, co nepovedlo), ale také jak se na přípravách a realizacích podíleli oni samotní.

14
červen
2017

Černobílý den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na pátek 16. 6. 2017 "Černobílý den". Bližší informace k této akci pro vás připravila na letáčku Julie Rašková (8. B).

4
červen
2017

Školní výlet třídy 8. B

Kategorie: Škola

Blízké okolí Olomouce se stalo ve čtvrtek 1. 6. 2017 útočištěm pro poznávání i sportovní vyžití žáků třídy 8. B.

První část výletu byla věnována návštěvě a prohlídce exponátů v ZOO Svatý Kopeček. Poté jsme se přemístili na parkoviště, kde pro nás byly připraveny koloběžky. Po stručných informacích a nácviku jízdy na koloběžkách nás čekal 7,5 km dlouhý přesun krásnou přírodou do Fun Parku v Hlubočkách,  kde jsme si mohli vyzkoušet lukostřelbu a jízdu na bobové dráze.

21
květen
2017

Sportovně-zábavné odpoledne

Kategorie: Škola

V rámci akce Týden pro rodinu v Kopřivnici připravili žáci ve spolupráci se ŠŽS ve středu 17. května pro děti a jejich rodinné příslušníky Sportovně-zábavné odpoledne. Děti i dospělí na stanovištích plnili různé úkoly založené na vzájemné spolupráci a také si mohli ve výtvarné dílně společně vytvořit a poté namalovat výrobek z rychleschnoucí hmoty.

Poděkování patří nejen Martině Goršanové (8. A), která pořídila fotografie ze zábavného odpoledne, ale i všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této akce.

17
květen
2017

Zahájení ankety Zlatý Komenský 2017

Kategorie: Škola

Hlasovat o nejoblíbenějšího učitele v anketě Zlatý Komenský 2017 můžete na následujícím odkazu:
https://goo.gl/forms/fcmx16iUBrodH1Jf2

Upozorňujeme, že konec hlasování je 25. května 2017.

15
květen
2017

Pozvánka na sportovně-zábavné odpoledne

Kategorie: Škola

Ve středu 17. května bude naše škola součástí Týdne pro rodinu v Kopřivnici. V rámci této akce jsme si pro Vás připravili různé aktivity. Více se dozvíte z pozvánky, kterou připravila Martina Goršanová (8. A).

14
květen
2017

9. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek 12. 5. 2017 sešli na květnové schůzce Školní žákovské samosprávy, aby pod vedením Lucie Kremlové projednávali přípravu nových aktivit.

24
duben
2017

Jak se povedl Americký den

Kategorie: Škola

Čtvrtek 20. dubna byl opět trochu jiný. Úkolem bylo přinést do školy nějaký symbol připomínající Ameriku, přesněji USA. Některé třídy pojaly tematický den velkolepě a projektově, protože americká symbolika se prolínala ve všech předmětech.

Podívejte se s námi na fotografie z této akce, které pořídili Filip Čermák a Nicol Merhautová z 5. A.

18
duben
2017

Americký den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na čtvrtek 20. 4. 2017 "Americký den". Bližší informace k této akci pro vás připravila na letáčku Julie Rašková (8. B).

10
duben
2017

8. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 7. 4. 2017 se sešli zástupci jednotlivých tříd na schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedly Lucie Kremlová a Martina Goršanová.

6
duben
2017

Úspěchy v okresním kole Matematické olympiády

Kategorie: Škola

V úterý 4. 4. 2017 proběhlo v Novém Jičíně okresní kolo Matematické olympiády pro žáky z 6. – 8. tříd.  Soutěžící samostatně řešili během dvou hodin celkem 3 úlohy. Při řešení se hodnotí nejen správný výsledek, ale také správný a srozumitelný postup řešení. Maximální počet dosažených bodů byl 18. Naši školu reprezentovali celkem 4 žáci a všichni si vedli velmi dobře.

29
březen
2017

Den naruby

Kategorie: Škola

28. březen je dnem, kdy si připomínáme výročí narození Jana Ámose Komenského.  Součástí tohoto připomenutí byla akce pořádaná ŠŽS s názvem Den naruby. V průběhu celého dne si někteří žáci vyzkoušeli roli učitelů v různých předmětech. Pro mnohé z nich to byla velmi užitečná zkušenost, o čemž svědčí následující fotografie.

13
březen
2017

7. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V plném počtu se zástupci jednotlivých tříd sešli v pátek 10. 3. 2017 na sedmé schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedla Lucie Kremlová, která seznámila členy ŠŽS s programem.

20
únor
2017

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek před jarními prázdninami sešli na únorové schůzce Školní žákovské samosprávy. Celou schůzku vedla Lucie Kremlová, která v úvodu seznámila ostatní členy s programem schůzky.

16
leden
2017

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek sešli na další schůzce Školní žákovské samosprávy. Začátek setkání patřil Lucii Kremlové, která seznámila zástupce jednotlivých tříd s programem lednové schůzky.

22
prosinec
2016

Soutěžní tematický den

Kategorie: Škola

Předvánoční atmosféru jsme si ve středu 21. 12. vylepšili vyhlášením Soutěžního tematického dne. Cílem této akce bylo, aby se žáci jedné třídy domluvili na určitém tématu a v co největším počtu se zúčastnili. Poznáte podle fotek, jaká témata si jednotlivé třídy zvolily?

12
prosinec
2016

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Pátek 9. 12. 2016 byl dnem již čtvrtého setkání členů ŠŽS. Na začátku schůzky Lucie Kremlová všechny přivítala a vyzvala zúčastněné, aby ohodnotili aktivity, které proběhly v uplynulém období, a navrhli aktivity nové.

6
prosinec
2016

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

Jako každý rok i letos patřil 5. prosinec skupině čertů a andělů. Početnou výpravu vedl Mikuláš, který v každé třídě vyzval pověřené čerty, aby z pekelné listiny přečetli jména zlobivých a neposlušných žáků. Mezitím andělé odměňovali všechny poslušné děti malou sladkostí. Jmenovaní hříšníci slíbili, že se polepší a tak sladkost dostali také. Na rozloučenou děti pekelné výpravě v každé třídě zazpívaly nebo zarecitovaly.

Ušetřeni nebyli ani dospělí a někteří by v pekle opravdu skončili, zachránilo je pouze to, že se nevešli do pytle.

14
listopad
2016

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek páteční schůzky patřil Lucii Kremlové, která seznámila ostatní členy ŠŽS s programem našeho setkání: hodnocení Džínového dne, zprávy z DZ a příprava akce Mikuláš, čerti a andělé.

9
listopad
2016

Džínový den

Kategorie: Škola

Pátek 4. 11. 2016 byl výjimečný tím, že hodně našich spolužáků přišlo oblečeno v džínové módě. Tento den byl vyhlášen Školní žákovskou samosprávou Džínovým dnem.

3
listopad
2016

Džínový den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na pátek 4. 11. 2016 "Džínový den". Bližší informace k této akci pro vás připravila na letáčku Martina Goršanová (8. A).

20
říjen
2016

Předávaní plyšáků

Kategorie: Škola

Po týdnu naši žáci opět zavítali do MŠ a ZŠ Motýlek. V úterý 18. 10. byla třída 9. B s p. uč. Ježovou osobně předat plyšáky, které do školy přinesli žáci 1. a 2. stupně v rámci akce Sbírka plyšáků.

17
říjen
2016

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v pátek 14. 10. 2016 sešli na druhé schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedla Lucie Kremlová, která v úvodu schůzky všechny přivítala a připomněla jednotlivé body z minulého jednání.

12
říjen
2016

Předávání motýlků

Kategorie: Škola

MŠ a ZŠ škola Motýlek, která v letošním roce oslaví 20 let svého působení, nás požádala o spolupráci při přípravě oslav daného výročí. Žáci z I. stupně i z II. stupně vyráběli pod vedením p. u. Pavlíny Vraspírové krásné motýlky různých tvarů a velikostí.

7
říjen
2016

Sbírka plyšáků

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlašuje na úterý 11. 10. 2016 sbírku plyšáků. Bližší informace k této akci pro vás připravila na letáčku Martina Goršanová (8. A).

22
září
2016

Vzdělávací preventivní akce pro žáky 7. a 8. tříd

Kategorie: Škola

Centrum prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bylo realizátorem preventivního programu, který proběhl ve středu 21. 9. 2016 a byl určen žákům 7. a 8. tříd.

19
září
2016

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Úvodní schůzka Školní žákovské samosprávy, která proběhla v pátek 16. 9. 2016, byla schůzkou seznamovací a plánovací.

23
červen
2016

10. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V úvodu závěrečné schůzky, která proběhla ve středu 22. 6. 2016, vyzval Jiří Trčka všechny členy ke zhodnocení akcí a aktivit realizovaných během školního roku 2015/2016.

30
květen
2016

Společný výlet 6. A a 7. B

Kategorie: Škola

Na středu 25. 5. byl naplánovaný společný výlet tříd 6. A a 7. B do Bouzova, Javoříčka a Olomouce.

19
květen
2016

9. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V úvodu schůzky, která proběhla ve středu 18. 5. 2016, seznámil Jiří Trčka všechny členy s programem našeho setkání: zhodnocení akce s názvem Sportovně-zábavné odpoledne, poskytnutí informací z Fóra mladých, vyhlášení tematicky zaměřeného dne.

16
květen
2016

Sportovně-zábavné odpoledne

Kategorie: Škola

V rámci akce Týden pro rodinu v Kopřivnici připravila naše škola ve středu 11. května pro děti a jejich rodinné příslušníky Sportovně-zábavné odpoledne. Cílem této akce bylo, aby se všichni zúčastnění bavili a bylo jim spolu dobře.

9
květen
2016

Pozvánka na Sportovně-zábavné odpoledne

Kategorie: Škola

Ve středu 11. května bude naše škola součástí Týdne pro rodinu v Kopřivnici. V rámci této akce jsme si pro Vás připravili různé aktivity. Více se dozvíte z pozvánky, kterou pro Vás připravila Martina Goršanová (7. A).

14
duben
2016

8. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se ve středu sešli na již 8. schůzce Školní žákovské samosprávy. Celou schůzku vedl Jiří Trčka, který připomněl akce, které proběhly a akce dlouhodobě připravované.

4
duben
2016

Den naruby

Kategorie: Škola

Datum 1. dubna je spojováno s aprílovými žertíky a tak na tento den ŠŽS vyhlásila „Den naruby“, v jehož průběhu si žáci vyzkoušeli roli učitelů v různých předmětech.

1
duben
2016

Pythagoriáda

Kategorie: Škola

Ve školním kole, které proběhlo ve středu 30. 3. 2016, počítali vybraní žáci z 6. - 8. tříd celkem 15 matematických úloh.

10
březen
2016

7. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Březnovou schůzku vedl Jiří Trčka, který v úvodu všechny seznámil s programem našeho setkání: podání informací z DZ, příprava Dne naruby a příprava sportovně – zábavného odpoledne v rámci Týdne pro rodinu.

11
únor
2016

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek středeční schůzky patřil Jiřímu Trčkovi, který seznámil ostatní členy ŠŽS s programem únorového setkání.

1
únor
2016

Formální den a vysvědčení

Kategorie: Škola

Čtvrtek 28. 1. 2016 byl pro všechny žáky velmi důležitým dnem - vydáním výpisu vysvědčení byla hodnocena jejich práce a úsilí za 1. pololetí školního roku 2015/2016.  Fotografie, které pořídili Jiří Trčka (9. B) a Júlie Rašková (7. B), svědčí o tom, že tento den byl opravdu dnem neobyčejným.

25
leden
2016

ŠŽS vyhlašuje Formální den

Kategorie: Škola

Martina Goršanová (7. A) pro vás připravila letáček, na kterém se dozvíte veškeré potřebné informace k tomuto tematicky zaměřenému dni.

14
leden
2016

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se ve středu 13. 1. 2016 sešli na lednové schůzce Školní žákovské samosprávy. Celou schůzku vedl Jiří Trčka, který všechny seznámil s programem schůzky.

21
prosinec
2015

Jak se povedl Košilový den

Kategorie: Škola

Pátek 18. 12. 2015 byl vyhlášen ŠŽS jako Košilový den a bylo to poznat ve všech třídách. Žáci i dospělí si pro tento den zvolili jako druh oblečení košili. Že to všem slušelo, si můžete prohlédnout na fotografiích, které pořídil Jiří Trčka z 9. B.

14
prosinec
2015

Košilový den

Kategorie: Škola

Název dalšího tematického dne je "Košile" . Více se dozvíte na na připraveném letáčku.

10
prosinec
2015

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Středa 9. 12. 2015 byla dnem již čtvrtého setkání členů ŠŽS. Na začátku schůzky vyzval Jiří Trčka jednotlivé zástupce tříd, aby zhodnotili aktivity, které proběhly v uplynulém období.

7
prosinec
2015

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

V pátek 4. prosince nás po roce opět poctila svou návštěvou skupina čertů a andělů, kterou vedl Mikuláš. Čerti prošli všechny třídy a hledali hlavně hříšníky, jejichž jména byla zapsána na pekelných listinách. Andělé nejdříve vyzývali hříšníky k nápravě a nakonec rozdávali hodným i polepšeným sladkosti.

24
listopad
2015

ŠŽS vyhlašuje Knírkový den

Kategorie: Škola

Připojujeme se k charitativní listopadové kampani s názvem Movember a vyhlašujeme na pondělí 30. 11. 2015 Knírkový den.

5
listopad
2015

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Další setkání členů Školní žákovské samosprávy proběhlo ve středu 4. 11. 2015. Celou schůzku vedl Jiří Trčka, který po přivítání seznámil všechny členy s programem schůzky.

26
říjen
2015

ŠŽS vyhlašuje Šátkový den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematicky zaměřenému dni pro vás na letáčku připravil Tomáš Kaňa.

8
říjen
2015

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 7. 10. 2015 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom projednali nejdůležitější úkoly a připravili nové akce.

8
říjen
2015

Ocenění za preventivní aktivity

Kategorie: Škola

Dne 5. 10. 2015 proběhla v Malenovicích 8. krajská konference prevence, na které byla naše škola oceněna za činnost v oblasti primární prevence rizikového chování.

10
září
2015

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V plném počtu se zástupci jednotlivých tříd sešli ve středu 9. 9. 2015 na úvodní schůzce Školní žákovské samosprávy. Naše první schůzka byla hlavně schůzkou seznamovací a plánovací.

22
červen
2015

Jak se povedl Jednobarevný den

Kategorie: Škola

Poslední tematicky zaměřený den v tomto školním roce byl vyhlášen ŠŽS na pátek 19. 6. 2015. Cílem bylo, aby se co nejvíce dětí z každé třídy domluvilo na jedné barvě a v daný den děti přišly v domluvené barvě oblečeny. Jednoznačně vyhrála barva modrá, i v jiných barvách to všem slušelo.

16
červen
2015

ŠŽS vyhlašuje Jednobarevný den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematicky zaměřenému dni pro vás na letáčku připravil Ondřej Štěpán.

10
červen
2015

10. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V úvodu závěrečné schůzky, která proběhla v úterý 9. 6. 2015, seznámila Karolína Špačková všechny členy s programem našeho setkání: průběh petiční akce týkající se zapsání 17. listopadu jako Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva, výběr petičních archů, poskytnutí informací z Dětského zastupitelstva, zhodnocení akcí pořádaných ŠŽS a její činnosti za letošní školní rok, vyhlášení posledního tematicky zaměřeného dne.

26
květen
2015

Školní výlet třídy 6. B

Kategorie: Škola

Zábavný areál HEIPARK v Tošovicích se stal v pondělí 25. 5. 2015 útočištěm pro sportovní vyžití žáků třídy 6. B.

12
květen
2015

9. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Schůzku, která netradičně proběhla v pondělí, uvedla Karolína Špačková. Úvodní část patřila důležitým zprávám z Dětského zastupitelstva, zbytek schůzky byl věnován informacím týkajících se naší školy.

23
duben
2015

Den Země trochu jinak

Kategorie: Škola

Den Země je den věnovaný Zemi a každoročně se koná 22. dubna. Žáci z 6. B a 9. B se do oslav Dne Země zapojili netradičním způsobem. Pro kamarády prvňáčky připravili ekologický program s tématem „Den Země a odpady kolem nás“.

22
duben
2015

8. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý sešli na dubnové schůzce Školní žákovské samosprávy. V úvodu Karolína Špačková, která schůzku vedla, přivítala všechny členy a seznámila přítomné s programem (hodnocení aktivit z minulého období, zprávy z Dětského zastupitelstva, finance z Barborkového jarmarku, informace o soutěži „Talent roku“, různé).

13
duben
2015

Matematická olympiáda

Kategorie: Škola

Uplynulé období bylo bohaté na matematické soutěžení. Soutěže pokračovaly krajským kolem Matematické olympiády pro 9. ročník a okresním kolem pro 6. – 8. ročník. Naše škola měla zástupce v obou kolech.

30
březen
2015

Den naruby

Kategorie: Škola

Výročí narození Jana Ámose Komenského, patrona českého školství, jsme si připomněli o den dříve v pátek 27. 3. 2015 akcí nazvanou „Den naruby“. Žáci si v průběhu celého dne vyzkoušeli roli učitelů v různých předmětech.

30
březen
2015

Školní kolo Pythagoriády

Kategorie: Škola

Jako každoročně, tak i letos se naše škola zapojila do matematické soutěže „Pythagoriáda“. Školní kolo proběhlo v úterý 24. 3. 2015 a zúčastnili se ho vybraní žáci z 5. – 8. tříd.

18
březen
2015

7. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Březnovou schůzku vedla Karolína Špačková, která v úvodu všechny seznámila s programem našeho setkání: hodnocení žákovského rozhlasového vysílání, průběh sbírky nepotřebných CD a DVD, příprava Dne naruby a příprava tematicky zaměřeného dne.

11
únor
2015

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Únorovou schůzku ŠŽS vedla Karolína Špačková, která v úvodu schůzky seznámila členy s programem našeho setkání.

27
leden
2015

ŠŽS vyhlašuje Kšandový den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematicky zaměřenému dni pro vás na letáčku připravil Ondřej Štěpán.

23
leden
2015

Velké úspěchy v okresním kole Matematické olympiády

Kategorie: Škola

Ve středu 21. 1. 2015 proběhlo v Novém Jičíně okresní kolo Matematické olympiády pro žáky pátých a devátých tříd.  Naši školu reprezentovali celkem 4 žáci a všichni si vedli velmi dobře.

14
leden
2015

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý sešli na lednové schůzce Školní žákovské samosprávy. Celou schůzku vedl Jiří Trčka, který vyzval ostatní členy k projednání připravovaných aktivit.

10
prosinec
2014

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 9. 12. 2014 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom ohodnotili aktivity, které proběhly, a připravili novou akci.

8
prosinec
2014

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

Nejen děti z 1. stupně měly v pátek 5. prosince ve třídě oblíbenou i obávanou skupinku čertů a andělů, kterou vedl Mikuláš.

1
prosinec
2014

Jak se povedl Knírkový den

Kategorie: Škola

V pátek 28. 11. 2014 jsme se připojili k charitativní listopadové kampani s názvem Movember a zasvětili jsme tento den knírkům.

25
listopad
2014

ŠŽS vyhlašuje Knírkový den

Kategorie: Škola

Připojujeme se k charitativní listopadové kampani s názvem Movember a vyhlašujeme na pátek 28. 11. 2014 Knírkový den.

24
listopad
2014

Preventivní programy pro žáky 2. stupně

Kategorie: Škola

Lektoři z Renarkonu o. p. s. (Centra primární prevence z Ostravy) realizovali v pátek 21. 11. 2014 prožitkové programy určené žákům 6. – 9. tříd.

5
listopad
2014

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý sešli na další schůzce Školní žákovské samosprávy, aby pod vedením Jiřího Trčky ohodnotili úkoly a činnosti, které projednávali na říjnové schůzce.

29
říjen
2014

Jak se povedl Teplákový den

Kategorie: Škola

Pátek 24. 10. 2014 byl dnem, kdy jsme mohli v prostorách školy potkávat spoustu dětí i dospělých v pohodlném teplákovém oblečení, tak zvané teplákovce.

17
říjen
2014

ŠŽS vyhlašuje Teplákový den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematicky zaměřenému dni pro vás na letáčku připravil Jiří Trčka.

8
říjen
2014

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek úterní schůzky patřil Jiřímu Trčkovi, který všechny členy ŠŽS přivítal, připomněl program minulé schůzky a seznámil s programem nového setkání.

29
září
2014

Adaptační pobyt třídy 6. B

Kategorie: Škola

Školní lavice vyměnili žáci 6. B za pěkné prostředí ve skautském centru VANAIVAN, kde proběhl ve dnech 25. 9. – 26. 9. 2014 adaptační pobyt.

15
září
2014

Vzdělávací preventivní akce pro žáky 7. a 8. tříd

Kategorie: Škola

Centrum prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bylo realizátorem preventivního programu, který proběhl v pátek 12. 9. 2014 a byl určen žákům 7. a 8. tříd.

10
září
2014

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Úvodní schůzka Školní žákovské samosprávy byla schůzkou seznamovací a plánovací. Zástupci jednotlivých tříd se na 1. schůzce sešli v úterý 9. 9. 2014 v plném počtu.

18
červen
2014

Závěrečná schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Poslední schůzka ŠŽS školního roku 2013/2014 proběhla v úterý 17. 6. 2014 a byla schůzkou hodnotící.

12
červen
2014

Školní výlet třídy 9. B

Kategorie: Škola

Výlet plný sportovních aktivit jsme zažili během dvou horkých dnů v areálu Heiparku v Tošovicích a v blízkém okolí Kopřivnice.

2
červen
2014

Den dětí aneb Co připravili starší mladším

Kategorie: Škola

Žáci devátých tříd ve spolupráci s dalšími členy ŠŽS připravili pro své mladší spolužáky z I. stupně soutěžení, které proběhlo v pátek 30. 5. 2014.

19
květen
2014

Beseda pro žáky 9. tříd

Kategorie: Škola

„Finanční gramotnost – bankovní služby“ byl název besedy pro žáky 9. tříd, která proběhla v pátek 16. 5. 2014.

15
květen
2014

Besedy pro žáky 8. tříd

Kategorie: Škola

Ve středu 14. 5. 2014 navštívili žáci 8. tříd Úřad práce a Policii ČR v Novém Jičíně, aby získali informace k tématům „Kam po ZŠ“ a „Práva a povinnosti dětí ve věku blízkému 15 let“.

7
květen
2014

9. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V plném počtu a v předem naplánovaném termínu proběhla květnová schůzka ŠŽS.

14
duben
2014

Úspěchy v matematických soutěžích

Kategorie: Škola

Měsíc březen a duben jsou vždy bohaté na matematické soutěže. Přesto, že úlohy jsou náročné, nenechali se žáci naší školy zastrašit. A zde jsou jejich úspěchy.

9
duben
2014

8. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 8. 4. 2014 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom ohodnotili proběhlé aktivity, kterých bylo opravdu hodně.

1
duben
2014

Matematické soutěžení

Kategorie: Škola

Matematický klokan je mezinárodní matematická soutěž původem z Austrálie. V České republice ji pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Také naši žáci z II. stupně byli součástí této soutěže. Podle věku byli soutěžící rozděleni do dvou kategorií: Benjamín byl určen pro žáky 6. - 7. tříd, žáci 8. - 9. tříd byli zařazeni do kategorie Kadet.

1
duben
2014

Den naruby

Kategorie: Škola

V pátek 28. 3. 2014 to bylo u nás ve škole jiné. Žáci si v průběhu celého dne vyzkoušeli roli učitelů v různých předmětech.

Pro mnohé to byla velmi užitečná zkušenost, o čemž svědčí následující postřehy a fotografie.

12
březen
2014

7. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý sešli na již 7. schůzce Školní žákovské samosprávy. Celou schůzku vedla Elizabeth Pexová, která připomněla přípravu našich školních akcí a podala informace z Dětského zastupitelstva.

19
únor
2014

Školní kolo Pythagoriády

Kategorie: Škola

V pátek 14. 2. 2014 se žáci z šestých, sedmých a osmých tříd zúčastnili matematické soutěže  Pythagoriády.

12
únor
2014

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu v úterý 11. 2. 2014 jsme se sešli, abychom zhodnotili akce, které proběhly, a projednali přípravu dalších aktivit.

3
únor
2014

Jak se povedl Kloboučkový den

Kategorie: Škola

Den, který předcházel jednodenním pololetním prázdninám, jsme si zpestřili akcí, kterou jsme nazvali „Kloboučkový den“.

27
leden
2014

Úspěch v okresním kole Matematické olympiády

Kategorie: Škola

Ve středu 22. 1. 2014 proběhlo v Novém Jičíně okresní kolo náročné soutěže „Matematická olympiáda“.

27
leden
2014

ŠŽS vyhlašuje Kloboučkový den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematicky zaměřenému dni pro vás na letáčku opět připravil Ondřej Štěpán.

15
leden
2014

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý 14. 1. 2014 sešli na další schůzce Školní žákovské samosprávy, aby pod vedením Elizabeth Pexové projednávali přípravu nových aktivit.

6
prosinec
2013

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

Tak jako každý rok, i letos mezi nás zavítala pekelná i andělská delegace vedená samotným Mikulášem.

4
prosinec
2013

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 3. 12. 2013 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom ohodnotili aktivity, které proběhly, projednali nejdůležitější úkoly a připravili akce nové.

6
listopad
2013

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Setkání členů ŠŽS, které proběhlo v úterý 5. 11. 2013, bylo velmi netradiční. Pozvání k naší schůzce přijal starosta Kopřivnice Ing. Josef Jalůvka.

21
říjen
2013

Jak se povedl Barevný den

Kategorie: Škola

Školní žákovská samospráva vyhlásila na pátek 18. 10. 2013 Barevný den. Našim úkolem bylo přijít v takovém oblečení nebo s takovými doplňky, abychom byli co nejbarevnější.

15
říjen
2013

ŠŽS vyhlašuje Barevný den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematickému dni pro vás na letáčku připravil Ondřej Štěpán.

9
říjen
2013

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek úterní schůzky patřil Elizabeth Pexové, která seznámila ostatní členy ŠŽS s programem našeho setkání.

18
září
2013

Preventivní programy

Kategorie: Škola

Centrum primární prevence RENARKON z Ostravy realizovalo preventivní prožitkové programy, které proběhly v úterý 17. 9. 2013 a byly určeny žákům 6. – 9. tříd.

11
září
2013

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý 10. 9. 2013 sešli na úvodní schůzce Školní žákovské samosprávy, která byla schůzkou seznamovací a plánovací.

24
červen
2013

Beseda pro žáky 8. tříd

Kategorie: Škola

Pro zajímavosti a informace k tématu „Končíme školní docházku“ jeli žáci ve čtvrtek 20. 6. 2013 do Nového Jičína na Informační a poradenské středisko Úřadu práce.

16
červen
2013

Školní výlet třídy 8. B

Kategorie: Škola

Letošní výlet byl netradiční hned z několika důvodů. Naplánovali si ho samotní žáci a i přesto, že nikam necestovali, prožili spoustu aktivit.

12
červen
2013

10. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V úvodu závěrečné schůzky, která proběhla v úterý 11. 6. 2013, vyzvala Elizabeth Pexová všechny členy ke zhodnocení akcí a aktivit realizovaných během školního roku 2012/2013.

29
květen
2013

Úspěchy v matematických soutěžích

Kategorie: Škola

Poslední měsíce byly bohaté na okresní i krajská kola matematických soutěží. Přestože je konkurence vysoká a úlohy jsou náročné, nenechali se žáci naší školy zastrašit. A zde jsou jejich úspěchy.

11
květen
2013

Alšovka hledá talent

Kategorie: Škola

Hledání talentu z naší školy proběhlo v naplánovaném termínu v úterý 7. 5. 2013 od 14. hod ve školní knihovně.

9
květen
2013

9. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V plném zastoupení se zástupci jednotlivých tříd v úterý 7. 5. 2013 sešli na deváté schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedly Anna Škarková a Elizabeth Pexová.

19
duben
2013

Tak trochu jiný Den Země

Kategorie: Škola

Přestože svátek Dne Země připadá na 22. duben, na naší škole proběhl za nádherného počasí už ve čtvrtek 18. 4. 2013. Netradičně ho pojali žáci z 8. tříd, kteří pro své kamarády prvňáčky připravili ekologický program s tématem „Odpady kolem nás“.

10
duben
2013

8. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 9. 4. 2013 se sešli zástupci jednotlivých tříd na schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedly Anna Škarková a Elizabeth Pexová.

3
duben
2013

Program pro děti z MŠ Záhumenní

Kategorie: Škola

Na úterý 2. 4. 2013 připravily dívky z 8. A veselý aprílový program pro děti z MŠ Záhumenní.

25
březen
2013

Chlapcům z 5. B se podařilo vylepšit prostory školy

Kategorie: Škola

Vše začalo tím, že pět chlapců z 5. B (Jan Toman, Jiří Toman, Jakub Holenda, František Kazlepka a Tomáš Matula) přišli s návrhem doplnit některé společné prostory školy zrcadly.

13
březen
2013

7. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek setkání patřil Anně Škarkové, která seznámila zástupce jednotlivých tříd s programem březnové schůzky ŠŽS.

13
únor
2013

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V plném zastoupení jsme se sešli v úterý 12. 2. 2013, abychom projednali nejdůležitější úkoly a ohodnotili přípravu plánovaných akcí.

8
únor
2013

Školní kolo Pythagoriády

Kategorie: Škola

Ve středu 6. 2. 2013 se žáci z šestých, sedmých a osmých tříd zúčastnili matematické soutěže Pythagoriáda.

16
leden
2013

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý sešli na další schůzce Školní žákovské samosprávy, aby tentokrát pod vedením Elizabeth Pexové hodnotili úkoly a činnosti, které projednávali na prosincové schůzce.

12
prosinec
2012

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 11. 12. 2012 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom ohodnotili aktivity, které proběhly, projednali nejdůležitější úkoly a připravili akce nové.

10
prosinec
2012

Přednáška o holocaustu a antisemitismu

Kategorie: Škola

Žákům 8. tříd byla určena velmi poutavá přednáška spojená s besedou, která se uskutečnila v pátek 7. 12. 2012.

5
prosinec
2012

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

Několik Mikulášů spolu s divokými čerty a roztomilými anděly navštívilo v úterý 4. 12. 2012 naší školu.

7
listopad
2012

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek úterní schůzky patřil Anně Škarkové, která seznámila ostatní členy ŠŽS s programem našeho setkání.

29
říjen
2012

Jak se povedl Kravatový den

Kategorie: Škola

Středa 24. 10. 2012 byla dnem, kdy jsme mohli v prostorách školy potkávat spoustu dětí i dospělých s kravatou na krku, tzv. kravaťáky.

18
říjen
2012

ŠŽS vyhlašuje Kravatový den

Kategorie: Škola

Všechny informace k tomuto tematickému dni pro vás na letáčku připravil Ondřej Štěpán.

15
říjen
2012

Byli jsme součástí EXPEDICE 2012

Kategorie: Škola

Ve čtvrtek 11. 10. 2012 jsme vyrazili s MŠ Ignáce Šustaly, abychom pomohli realizovat EXPEDICI 2012 na Bílou horu.

10
říjen
2012

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se v úterý sešli na druhé schůzce Školní žákovské samosprávy. Schůzku vedla Anna Škarková, která v úvodu připomněla jednotlivé body z minulého jednání a zkontrolovala plnění zadaných úkolů.

1
říjen
2012

Preventivní programy pro žáky I. a II. stupně

Kategorie: Škola

Občanské sdružení RESOCIA bylo organizátorem akreditovaného preventivního programu, který proběhl ve čtvrtek 27. 9. 2012 a byl určen pro mladší i starší žáky.

12
září
2012

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Úvodní schůzka Školní žákovské samosprávy, která se konala v úterý 11. 9. 2012, byla schůzkou seznamovací a plánovací.

22
červen
2012

Preventivní program pro žáky 7. až 9. ročníků

Kategorie: Škola

Akreditovaný preventivní program, který proběhl ve čtvrtek 21. 6. 2012, byl organizovaný občanským sdružením RESOCIA.

21
červen
2012

10. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Naše závěrečná schůzka, která proběhla ve středu 20. 6. 2012, byla schůzkou hodnotící. Hodnotili jsme všechny akce a aktivity, které jsme během školního roku 2011/2012 realizovali.

4
červen
2012

Pásmo ke Dni dětí

Kategorie: Škola

Žáci 7. ročníku si v pátek 1. 6. 2012 připravili pro své mladší spolužáky krátké pásmo, aby s nimi oslavili svátek dětí.

31
květen
2012

Aktivity tříd 7. A a 7. B na školním výletě

Kategorie: Škola

Hlavní náplní dopoledne byla hra paintball, ktará mnohé zaujala tak, že hru absolvovali několikrát.

4
květen
2012

Brýlový den

Kategorie: Škola

První květnová středa byla pro celou školu „Brýlovým dnem“. Co to pro nás znamenalo?

3
květen
2012

9. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Tradičně patřil začátek středeční schůzky hodnocení úkolů a činností, které jsme projednávali na dubnové schůzce.

A jaké další úkoly a náměty jsme řešili, si můžete přečíst v následujících bodech:

13
duben
2012

Okresní kolo Matematické olympiády

Kategorie: Škola

Ve středu 11. 4. 2012 proběhlo v Novém Jičíně okresní kolo Matematické olympiády pro 6. až 8. ročníky.  Naši školu reprezentovalo celkem 6 žáků a někteří z nich si vedli velmi dobře.

5
duben
2012

8. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Začátek středeční schůzky patřil Simoně Jurkové, která seznámila ostatní členy ŠŽS s programem našeho setkání.

Jednotlivé body programu si můžete přečíst dále.

29
březen
2012

Preventivní kulturní akce

Kategorie: Škola

Žákům 7. ročníku byl určen ve středu 28. 3. 2012 výchovný koncert, který se zabýval problematikou násilí, lhostejností a nenávistí mezi mladistvými.

27
březen
2012

Předávání sbírky pro azylový dům SALUS

Kategorie: Škola

Předáním vybraných darů jsme v pondělí 26. 3. 2012 ukončili dobročinnou sbírku pro azylový dům v Kopřivnici.

19
březen
2012

Přednáška o holocaustu a antisemitismu

Kategorie: Škola

V pátek 16. 3. 2012 se uskutečnila velmi poutavá přednáška spojená s besedou a byla určena pro žáky 8. a 9. tříd.

1
březen
2012

Organizace sbírky pro azylový dům SALUS

Kategorie: Škola

Na 7. schůzce ŠŽS jsme projednávali organizaci sbírky pro azylový dům SALUS v Kopřivnici, která proběhne v týdnu od 5. 3. do 9. 3. 2012. Podrobnosti o sbírce si můžete přečíst v dalších informacích.

2
únor
2012

Růžový den

Kategorie: Škola

První únorová středa byla „Růžovým dnem“. Co bylo cílem tohoto dne?

2
únor
2012

6. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Téměř na celé naší schůzce se projednávala možnost organizace sbírky pro azylový dům SALUS v Kopřivnici.

20
leden
2012

Úspěchy v okresním kole Pythagoriády

Kategorie: Škola

Do okresního kola, které proběhlo ve středu 18. 1. 2012, postoupili z naší školy celkem čtyři žáci a všichni si vedli velmi dobře.

5
leden
2012

5. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V plánovaném termínu 4. 1. 2012 jsme se sešli v plném zastoupení k projednávání lednových úkolů a aktivit.

6
prosinec
2011

Mikuláš, čerti a andělé

Kategorie: Škola

V pondělí dopoledne zavítala na I. stupeň návštěva. Za dětmi se zastavili na své pouti čerti a andělé vedeni samotným Mikulášem.

1
prosinec
2011

4. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

V předem naplánovaném termínu 30. 11. 2011 jsme se sešli v plném zastoupení, abychom projednali nejdůležitější úkoly a připravili další akce.

22
listopad
2011

Výsledky školního kola Pythagoriády

Kategorie: Škola

Ve školním kole, které proběhlo v pondělí 21. 11. 2011, počítali vybraní žáci z 6. - 8. tříd celkem 15 matematických úloh.

11
listopad
2011

Školní kolo Pythagoriády

Kategorie: Škola

V pondělí 21. 11. 2011 budou vybraní žáci z šestých, sedmých a osmých tříd řešit Pythagoriádu.

2
listopad
2011

3. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Naše třetí schůzka byla plná nových nápadů a aktivit.

5
říjen
2011

2. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

Zástupci jednotlivých tříd se ve středu sešli na druhé schůzce Školní žákovské samosprávy.

14
září
2011

1. schůzka ŠŽS

Kategorie: Škola

První setkání Školní žákovské samosprávy proběhlo ve středu.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter