Výpis článků uživatele Mgr. Jamila Filipová

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Výpis článků uživatele Mgr. Jamila Filipová
4
červen
2013

Návštěva z Německa

Kategorie: Škola

V minulém týdnu jsme na naší škole přivítali hosty z Matthes-Enderlein-Gymnasia z partnerského města Zwönitz. Patnáct žáků  s pedagogickým doprovodem nám tak oplatilo naši návštěvu Zwönitzu v loňském školním roce.

5
březen
2013

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

Kategorie: Škola

Naši školu v letošním školním roce reprezentovaly Johanka Truchlá (IX. A) a Karolína Krhutová (VIII. A). A vůbec si nevedly špatně!

V konkurenci 64 soutěžících žáků 8. a 9. tříd základních škol i příslušných ročníků víceletých gymnázií obsadila Johanka 5. – 6. místo (pouze 1 bod od postupového místa do krajského kola) a Karolína se umístila na 12. – 15. místě. Oběma žákyním blahopřejeme.

18
únor
2013

České balady

Kategorie: Škola

Poučení o baladách patří do osnov českého jazyka. Většinou se žáci setkávají nejprve s Erbenovou Polednicí či s jeho Vodníkem. Později je učivo doplněno o další významná baladická díla. Mimořádnou příležitost rozšířit své znalosti v této oblasti měli žáci 2. stupně v pátek 15. února.

5
prosinec
2012

Olympiáda v českém jazyce

Kategorie: Škola

V měsíci listopadu proběhlo školní kolo OČJ, kterého se zúčastnilo 12 soutěžících, žáků 8. a 9. ročníku. Poměrně obtížné úkoly neprověřoují pouhé školní vědomosti z češtiny. Jejich úspěšné vyřešení předpokládá také bohatou slovní zásobu, jazykové cítění a přesné a logické uvažování. Nedílnou součástí soutěže je i slohová část. Letos zpracovávali soutěžící text na téma "Za to ti patří dík!"

29
květen
2012

Osmáci v mateřské škole

Kategorie: Škola

V úterý 22. 5. navštívilo 18 žáků 8. A a 8. B mateřské školy na ulici Záhumenní a na ulici Ignáce Šustaly. Konala se tam společná akce všech kopřivnických mateřských škol  s názvem „Hrajeme si s pohybem“.

31
leden
2012

Olympiáda v českém jazyce

Kategorie: Škola

Výsledky školního kola
Školního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 18 žáků z VIII. A. VIII. B a IX. A třídy

21
prosinec
2011

Poděkování firmě Brose

Kategorie: Škola

Předvánoční atmosféru ve škole zpříjemnil dětem milý dárek firmy Brose, která zaplatila všem kopřivnickým školákům vstupné na filmové představení.

18
říjen
2011

Nejpozornější žáci ze Dne jazyků

Kategorie: Škola

V závěru pátečního Dne jazyků řešili všichni žáci test, v němž museli zodpovědět 16 otázek, které pro ně připravili jednotliví vyučující. Kdo pozorně pracoval celé dopoledne, zvládl hravě všechny úkoly . Nejpozornější žáky vám nyní představujeme. Všichni budou odměněni. Tentokrát nikoliv jedničkami, ale drobnými cenami.

11
říjen
2011

Pátek 14. října 2011 Den jazyků

Kategorie: Škola

Milí žáci, na naší škole se učíte anglicky, velká část navíc i německy. Určitě všichni věříte, že znalost těchto cizích jazyků vám pomůže lépe se uplatnit v životě. Možná vás ještě ani nenapadlo, že byste se někdy mohli učit i nějakému méně známému jazyku. Přesto i znalost španělštiny, francouzštiny, italštiny, ale taky ruštiny je pro obyvatele Česka potřebná. A co se takhle naučit portugalsky, maďarsky, polsky nebo ukrajinsky! A to samozřejmě existuje možnost studovat i jazyky mimoevropské. Co myslíte, najde si pracovní příležitost znalec čínštiny?

11
říjen
2011

Vzpomínáme na Všeminu

Kategorie: Škola

V hodině češtiny jsem se zeptala žáků VIII. B: Co ti na Všemině udělalo největší radost, co bylo pro tebe nejtěžší, co tě nejvíce naštvalo?

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter