Jdeme dál

Nacházíte se: Úvodní stránka >> Projekty >> Jdeme dál
28
únor
2023

Návštěva z partnerské školy

Loga

V období mezi 17. až 19. lednem tohoto roku nás svou návštěvou poctila v rámci projektu programu Erasmus+ partnerská škola ze slovinské Slovenske Konjice.

22
únor
2023

Job shadowing na Slovensku

Loga

Ve dnech 10. 01. - 12. 01. 2023 navštívila skupina tří vyučujících naší školy v rámci mobility programu Erasmus+ Slovenskou republiku. Zúčastnily se job shadowingu v obci Tvrdošín, kde navštívily Základnú školu Štefana Šmálika. Jelikož se jednalo o Slovenskou republiku, byla vzájemná komunikace díky jazykové blízkosti a naší společné státní historii naprosto bezproblémová. 

 
20
únor
2023

Setkání učitelů ZŠ Alšova k projektu Jdeme dál

Loga

Poslední setkání k projektu proběhlo 6. 2. 2022.

19
leden
2023

Mezinárodní setkání k projektům Erasmus+

Loga

Ve středu 18. ledna jsme uspořádali ve Vile Machů v pořadí již druhou mini konferenci k projektům v rámci programu Erasmus+.

Tentokrát bylo naší milou povinností přivítat 3 delegáty z partnerské Základní školy Pod goro v obci Slovenske Konjice ve Slovinsku. Konference se také zúčastnili zástupci města

v zastoupení místostarosty Davida Monsporta a za odbor školství Jany Svobodové.

Mezi dalšími hosty byly paní ředitelky ZŠ Floriána Bayera paní Vlasta Geryková a ZŠ dr. Milady Horákové paní Jana Neničková. Pozvání přijal také ředitel  SŠ a VOŠ, Kopřivnice pan Jiří Pištecký s koordinátorkou projektů paní Michaelou Valovou, projektový manažer pan Jiří Kovačík.  Za zaměstnance naší ZŠ Alšova to byli pan ředitel Robin Pospěch a další pedagogové, kteří se v uplynulém období zúčastnili výjezdů v našem projektu Jdeme dál, spolufinancovaného z programu Erasmus+.

 
15
listopad
2022

Alšova students take part in Erasmus Days

Loga

From 13th to 14th October, students from Alšova primary school took part in Erasmus Days 2022. The Erasmus Days celebration aimed to make visible the projects implemented by Erasmus + programme and inform about its benefits.

8
listopad
2022

Výměna zkušeností z projektu Jdeme dál

Loga

Dne 1. 11. 2022 se uskutečnilo setkání učitelů ZŠ Alšova.

7
listopad
2022

Erasmus Days na 1. stupni naší školy

Loga

Letos se zapojili do akce Erasmus Days i žáci prvního stupně.

11
říjen
2022

Erasmus+

Loga

Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123, okres Nový Jičín se již několik let zapojuje do projektů v rámci programu Erasmus+.

Během letních prázdnin 2022 proběhlo šest mobilit vyučujících. Podrobnosti o prázdninových výjezdech za vzděláním našich učitelů najdete v pokračování článku.

9
květen
2022

Výjezdy učitelů na kurzy v zahraničí

Loga

V rámci projektu Jdeme dál, financovaného z programu Evropské unie Erasmus+, se letos o prázdninách uskuteční výjezdy šesti učitelů naší školy na kurzy do zahraničí.

20
prosinec
2021

Advent se včelkami Bee-bot

Loga

Do školy nám dorazily předvánoční dárečky - robotické včelky Bee-bot.

Žáci si tak v prosincových hodinách ICT mohli vyzkoušet ovládání této robotické včelky. Naučili se, jak ji naprogramovat, aby splnila zadaný úkol. V hodinách informatiky jsme řešili projekty a pracovní listy, které byly vytvořeny v rámci programu Erasmus+ Jedeme dál.

26
listopad
2021

Erasmus Days in pictures

Loga

Již jste někdy slyšeli o výzvě Spaghetti Tower? Tato a mnoho dalších aktivit charakterizují Erasmus Days 2021 na naší základní škole Alšova, které se konaly 12. listopadu 2021.

16
listopad
2021

Erasmus Days

Loga

Minulý pátek proběhla na naší škole akce Erasmus Days 2021, která byla primárně určena žákům 2. stupně naší školy. Cílem tohoto projektového dne je mj. zviditelnit naše projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a poukázat na přínos, který z něj pro naši společnost plyne.

V návaznosti na tuto akci budou den před státním svátkem 17. listopadu na stožáry před školou vyvěšeny vlajky České republiky a Evropské unie, neboť se jako škola hlásíme k hodnotám mezinárodní spolupráce, stejně jako k lokálnímu patriotismu. Proto vlajky na stožárech i poté zůstanou umístěny na trvalo.

10
listopad
2021

Erasmus+ Portugalsko

Loga

Ve dnech 23.-31. října 2021 jsem se zúčastnila vzdělávání v Portugalsku - Nebojme se programování. Tento kurz byl součástí projektu Jdeme dál a je spolufinancován z programu Evropské unie Erasmus+.

26
říjen
2021

Job shadowing experience in Slovenia

Loga

From 19th to 21st October 2021, three teachers from Alšova Primary School participated in a job shadowing staff mobility co-funded by the European Union's Erasmus+ programme. The job shadowing took place at Pod goro Primary School in the municipality of Slovenske Konjice in Slovenia.

31
srpen
2021

Erasmus+ - vzdělávání učitelů o prázdninách

Loga

Během letních prázdnin se zúčastnily dvě vyučující druhého stupně projektu z programu Erasmus+, který byl zaměřen na zlepšení jazykových dovedností a rozšíření odborné kvalifikace.

6
červenec
2021

Greetings from Limassol, Cyprus

Loga

Thanks to the Erasmus+ mobility project for teachers, I´m sending you some warm summer greetings from the city of Limassol in Cyprus. I´m here on a seven day workshop under the title: Intercultural Education - The Answer to Cultural Diversity in the Clasroom.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter