Nacházíte se: Úvodní stránka >> Projekty >> Modernizace učeben ZŠ Alšova Kopřivnice

1. Kristýna VÝVODOVÁ, 8. A, 79%

2. Rudolf SEKÁČ, 8. B, 73%

3. Marek SCHÄFER, 9. A, 61%

4. Petr HARABIŠ, 9. A, 60%

Zvýraznění žáci jsou navrženi k postupu do okresního kola DO v NJ (leden 2019). Všem zúčastněným moc děkuji za Vaši ochotu, domácí přípravu, za Vaše znalosti a zájem o tento krásný předmět.

15
květen
2018

DSMC - okres, Odry

Po úspěchu v kopřivnickém kole navázali naši cyklisté na dobré výkony i v okresním kole a v Odrách se mezi silnou konkurencí neztratili.

4
květen
2018

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Našim zástupcům se na dopravním hřišti podařilo obhájit loňské vítězství v obou kategoriích a potvrdili tak cyklistickou nadvládu ZŠ Alšova v Kopřivnici a přilehlém okolí. V pátek 11. května tedy budou mít šanci opět změřit své síly s nejlepšími mladými cyklisty z celého novojičínského okresu. Jména úspěšných soutěžících, přehled disciplín a obrázková fotodokumentace viz níže.

5
duben
2018

Skvělý úspěch v krajském kole

Zuzana Krausová potvrdila své výborné výkony z předchozích kol a zvítězila i v krajském finále Zeměpisné olympiády! Tohoto skvělého výsledku dosáhla 28. 3. v Ostravě. Je jen škoda, že v kategorii pro 6. ročník se celorepublikové finále nepořádá. Zuzka tak vyhrála ve všech kolech, kterých se mohla zúčastnit. Moc blahopřejeme. V krajském kole Dějepisné olympiády pak Veronika Klingerová obsadila v nabité konkurenci pěkné 21. místo. Oběma finalistkám gratulujeme, děkujeme za poctivou domácí přípravu a úžasnou reprezentaci naší školy.

6
březen
2018

Vítězství v okresním kole ZO

Skvělého výsledku dosáhla v okresním kole Zeměpisné olympiády Zuzana Krausová. Nejen, že s přehledem zvítězila ve své věkové skupině (6. ročník), ale dosáhla zároveň absolutně nejvyššího bodového zisku napříč všemi kategoriemi. Mezi žáky 7. ročníku se Rudolf Sekáč umístil na 19. místě, v nejpočetněji zastoupené kategorii pro žáky 8. a 9. ročníku pak František Ryzner skončil na 27. pozici. Všem zúčastnéným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Zuzce přejeme mnoho zdaru a úspěchu i v kole krajském, které se uskuteční na konci března v Ostravě.

24
leden
2018

Zeměpisná olympiáda - školní kolo

Loga

V letošním školním kole Zeměpisné olympiády zvítětili ve svých kategoriích Zuzana Krausová (6. A), Rudolf Sekáč (7. B) a František Ryzner (8. A). Vítězové jsou zároveň také postupujícími do Nového Jičína. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchu i v kole okresním. Celkové výsledky a přehled úspěšných řešitelů viz níže.

18
leden
2018

Okresní kolo DO

Loga

Výsledky našich reprezentantek v okresním kole Dějepisné olympiády:

3. Veronika KLINGEROVÁ, 73%, úspěšná řešitelka, návrh k postupu do krajského kola

21. Nela DARIVČÁKOVÁ, 57% (pouze 3 body od hranice úspěšného řešení okresního kola DO)

- celkový počet účastníků: 46

- maximální počet bodů: 110

Děkuji za Vaši ochotu a spolupráci a blahopřeji ke skvělým výsledkům!

30
listopad
2017

Školní kolo konverzace v anglickém jazyce

Loga

Ve dnech 20. - 27. listopadu se vybraní žáci 6. až 9. ročníků zúčastnili školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce.

5. Lila Bartáková, 39 b. = 60 %

Všem úspěšným řešitelům blahopřeji ke skvělému výsledku, medailistům pak k jejich hlubokým znalostem z období 1. republiky. Zároveň děkuji všem zúčastněným za Váš čas a ochotu udělat něco navíc v době osobního volna.
22
červen
2017

Operace Wolfram

Loga

Na hřišti ZŠ 17. listopadu se 22. 6. uskutečnila branná soutěž WOLFRAM pod záštitou Krajského vojenského velitelství Ostrava. V redukovaném pořadí po započítání pouze nejlepšího výsledku zástupců jednotlivých škol skončilo naše smíšené družstvo na 4. místě, celkově pak na místě 6.

2
březen
2017

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Loga

Ve středu 22. 2. 2017 se v Novém Jičíně konalo okresní kolo konverzační soutěže v jazyce anglickém. Naši školu reprezentovaly žákyně, které vyhrály v listopadu školní kolo anglické konverzace. Veronika Klingerová, 7. A, skončila na 7. – 9. místě v kategorii pro 6. a 7. ročníky. Ema Chvatíková, 9. A, soutěžila v kategorii 8. a 9. tříd a skončila 17. Oběma slečnám děkuji za vzornou přípravu a reprezentaci školy.

27
únor
2017

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Loga

Z reprezentantů naší školy uspěla nejlépe ve své kategorii Michaela Melčáková ze třídy 6. B, která v celkovém pořadí obsadila skvělou 8. příčku a ani bodově nebyla daleko od postupu do kola krajského. Už méně se ve svých kategoriích dařilo dalším zástupcům Alšovky. V kategorii C obsadila Lucie Kremlová 19. a Jiří Toman pak 32. místo, v kategorii B se František Ryzner umístil na 18. pozici.

1
únor
2017

Zeměpisná olympiáda pro 8. a 9. třídy

Loga

V kategorii C pro žáky 8. a 9. ročníku zvítězila Lucie Kremlová z třídy 9. A s celkovým ziskem 59 bodů. Další místa na pomyslných stupních vítězů obsadili Jiří Toman (9. B, 41 b.) a Jakub Olejník (9. B, 39 b.). Všichni výše jmenovaní se také stali úspěšnými řešiteli školního kola.

31
leden
2017

Zeměpisná olympiáda - kategorie A

Loga

Již jsou známy i výsledky školního kola zeměpisné olympiády v kategorii A pro žáky 6. ročníků. Z vítězství se může radovat Michaela Melčáková, žačka 6. B. Z celkového počtu 13 účastníků se navíc 7 z nich stalo úspěšnými řešiteli, jen tak dále. Výsledková listina se jmény úspěšných řešitelů je k nahlédnutí níže.

27
leden
2017

Zeměpisná olympiáda pro 7. ročník

Loga

Vítězkou školního kola zeměpisné olympiády pro žáky 7. ročníku (kategorie B, planeta Země a její kontinenty) se stala Veronika Klingerová. Úspěšnými řešiteli (min. 32, 5 b.) byli ale také žáci na dalších pozicích, viz pořadí níže. Všem zúčastněným moc děkuji.

23
leden
2017

Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Loga

Výborného výsledku i umístění dosáhla Kristýna Špačková v okresním kole dějepisné soutěže, které mělo pro letošní rok podtitul Habsburkové v 18. století.

8
prosinec
2016

Loga

V týdnu od 21. - 25. listopadu se vybraní žáci 6. až 9. ročníků zúčastnili školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce.

21
listopad
2016

Školní kolo DO

Loga

Minulý týden se u nás uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, ve kterém obhájila vítězství z loňského ročníku Kristýna Špačková ze třídy 9. A.

4
říjen
2016

Zájezd Jižní Devon a Cornwall

Loga

Krátká Informativní schůzka pro rodiče se uskuteční po společných třídních schůzkách v úterý 11. 10. 2016 v 16:30 v učebně č. 135 (přízemí).

26
únor
2016

Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Loga

Skvělého umístění a hezkého celkového výsledku dosáhl v silné konkurenci František Ryzner, který v kategorii A (pro žáky 6. ročníku) obsadil 5. místo a jen těsně mu bodově uniklo umístění na pomyslných stupních vítězů.

28
leden
2016

Výsledky školního kola zeměpisné olympiády

Loga

Celkový počet účastníků: 55, počet úspěšných řešitelů: 14 (min. 60% z celkového počtu bodů)

22
leden
2016

Výsledky okresního kola DO

Loga

Skvělého výsledku v okresním kole dějepisné olympiády dosáhli naši reprezentanti Jakub Olejník (66 bodů ze 100, 14. místo) a Kristýna Špačková (64,5 b., 16.místo).