ZŠ Alšova, Kopřivnice

Slavnosti Slabikáře v 1. B

V pondělí 21. 11. prožily děti z 1. B třídy slavnostní den. Ukončily tak přípravné období, ve kterém se seznamovaly s prvními písmeny a začaly z nich tvořit slova. Nyní je čeká další dobrodružná cesta za příběhy z knížek, které jsou připraveny pro jejich první čtení.

Projektový den „Za svobodu“

17. listopad - svátek, který je nejen oslavou svobody a demokracie, ale rovněž připomínkou, že tyto hodnoty nejsou samozřejmostí. Za svobodu v naší zemi vděčíme všem, kteří se před 33 lety nebáli pojmenovat zlo zlem a postavili se mu čelem. Tito lidé museli projevit velkou odvahu. Tou oplývají všichni Ukrajinci, kteří dnes bojují za svobodu svého národa, potažmo celé Evropy.

Mikulášský běh

pořádají pro děti 3. prosince město Kopřivnice a AK Emila Zátopka.

Třeťáci v knihovně

Minulé pondělí navštívili žáci 3. B Městskou knihovnu v Kopřivnici. Tam pro ně byla připravena beseda na téma: Ilustrátoři dětských knih. Beseda se dětem velmi líbila.

Alšova students take part in Erasmus Days

Kategorie: Škola, Projekt: Jdeme dál

Loga

From 13th to 14th October, students from Alšova primary school took part in Erasmus Days 2022. The Erasmus Days celebration aimed to make visible the projects implemented by Erasmus + programme and inform about its benefits.

Erasmus Days na 1. stupni naší školy

Kategorie: Škola, Projekt: Jdeme dál
Loga

Letos se zapojili do akce Erasmus Days i žáci prvního stupně.

Charitativní projekt Vánoční beránek

Tento projekt pořádá křesťanský neziskový Nadační fond Gratia a má za cíl přinést dárky pod stromeček dětem z rodin ve finanční nouzi. Dárce si může na níže uvedeném webu buď vybrat konkrétní dítě s jeho přáním a příběhem, nebo poslat libovolnou částku na účet nadačního fondu.

Do 17.11. je také možnost na tom samém webu zaregistrovat děti s jejich přáními do databáze: www.vanocniberanek.cz.

Letos jsme oslavili svátky Halloweenu a Dušiček ve velkém stylu. Celá škola se zahalila do strašidelných kostýmu a také jsme si užili premiérový ročník soutěže o nejlépe vyřezanou dýni.

Besedy s Policií ČR – protidrogová prevence

Preventivním programem protidrogové prevence Tvoje cesta načisto prošlo ve dnech 24. a 25. října 2022 téměř 70 žáků 8. a 9. tříd Základní školy Alšova v Kopřivnici na Novojičínsku.

Adapťáček třídy 1.A

Již zcela v podzimním počasí jsme pomocí her, povídání i výtvarné činnosti stmelovali kolektiv 1.A třídy.

Beseda v knihovně

Ve čtvrtek 20.10. 2022 se žáci pátých ročníků zúčastnili besedy s českou spisovatelkou komiksových příběhů Klárou Smolíkovou.