ZŠ Alšova, Kopřivnice

Lyžařský kurz 2018 - Velké Karlovice

Foto pozdrav ze zasněžených Velkých Karlovic.

6. schůzka ŠŽS

Začátek páteční schůzky patřil Martině Goršanové, která všechny členy ŠŽS přivítala, připomněla program minulé schůzky a seznámila s programem nového setkání: konání březnového tematického dne, průběh sbírky plastových vršků, zprávy z DZ, zapojení do akce „Týden pro rodinu“, obědy dle přání žáků.

Lyžařský kurz 2018

Informace pro rodiče a účastníky LVVZ konaného ve dnech
11. 2. – 16. 2. 2018 Velké Karlovice

Odjezd na kurz: Neděle 11. 2. 2018 v 12:00 hod (sraz v 11:45) před ZŠ Alšova, Kopřivnice

Příjezd z kurzu: Pátek 16. 2. 2018 mezi 15 - 16:00 před ZŠ Alšova, Kopřivnice

Stravování: začínáme večeří 11. 2. 2018 a končíme obědem v pátek 16. 2. 2018

V přiloženém souboru jsou další informace a prohlášení o bezinfekčnosti a odborném seřízení lyží/snowboardu. Oba tyto dokumenty žáci obdrží v pátek 9. 12. 2018 ve škole.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Na začátku prosince proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce. Do dalšího kola se díky svým znalostem mluvnice a slohové práci probojovaly Sabina Jeličová a Adéla Starová z 9.B.

Informace pro podávání přihlášek na SŠ

Co musíte udělat před podáním přihlášek?

- Zjistit kritéria přijímání žáků na konkrétní SŠ (ředitel SŠ vyhlásí na www stránkách jednotlivých škol do 31. 1. 2018).

Zeměpisná olympiáda - školní kolo

Loga

V letošním školním kole Zeměpisné olympiády zvítětili ve svých kategoriích Zuzana Krausová (6. A), Rudolf Sekáč (7. B) a František Ryzner (8. A). Vítězové jsou zároveň také postupujícími do Nového Jičína. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchu i v kole okresním. Celkové výsledky a přehled úspěšných řešitelů viz níže.

Okresní kolo DO

Loga

Výsledky našich reprezentantek v okresním kole Dějepisné olympiády:

3. Veronika KLINGEROVÁ, 73%, úspěšná řešitelka, návrh k postupu do krajského kola

21. Nela DARIVČÁKOVÁ, 57% (pouze 3 body od hranice úspěšného řešení okresního kola DO)

- celkový počet účastníků: 46

- maximální počet bodů: 110

Děkuji za Vaši ochotu a spolupráci a blahopřeji ke skvělým výsledkům!

Vážení uživatelé,

z důvodu přechodu na spojení šifrované protokolem HTTPS, které zajišťuje bezpečnost Vašich dat a správné fungování webové aplikace, použijte pro přihlášení k Bakalářům z Vašich mobilních aplikací následující url adresu: https://zsalsova.bakalari.cz/bakaweb.

Děkujeme za trpělivost.

5. schůzka ŠŽS

Lednovou schůzku ŠŽS vedla Martina Goršanová, která v úvodu schůzky seznámila členy s programem našeho setkání: konání tematického dne, průběh sbírky plastových vršků, zprávy z DZ, tvorba školního časopisu, možnost podílet se na školním jídelníčku.

Aktualizace konzultačních hodin ŠP

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

ráda bych Vás touto cestou informovala, že od 1.1. 2018 na ZŠ Alšova pracuji na úvazek 0,5 rozdělený do tří pracovních dnů: pondělí, úterý, středa.

Advent v Polsku a Německu

Těsně před Štědrým dnem se přihlášení žáci z 9. ročníku zúčastnili dvoudenního historicko-zeměpisného pobytu s cílem v Drážďanech. Prošli si ovšem i další krásně vyzdobená města, ve kterých právě vrcholily vánoční trhy a doba adventu. Neméně okouzlující byla i prohlídka zámku v Moritzburgu, kde se natáčela pohádka o Popelce. Exkurze byla o to zajímavější, že některá z míst, která žáci navštívili, patřila historicky do českého království (Wrocław a Görlitz).

prosinec

PF 2018