1
březen
2019

Klub deskových her a zábavné logiky

Kategorie: Škola

    Již 3. rokem  je na naší škole v nabídce kroužků Klub deskových her a zábavné logiky, který je v nabídce pro děti ze 2. - 3. tříd . Otevírá se vždy dle zájmu dětí nebo organizačních možností daných tříd.

    Děti se zde zábavnou formou pomocí Figurkové školičky seznamují se šachovou hrou. Učí se pomocí pohádkových příběhů táhnout s jednotlivými figurkami, plní různé úkoly na šachovnici a zároveň rozvíjí logické myšlení a strategii hry.

    Mimo to mají k dispozici mnoho dalších deskových her, které podporují paměť, logické myšlení, komunikační schopnosti, postřeh, soutěživost. Velmi oblíbené jsou též křížovky, doplňovačky, osmisměrky, spojovačky. Řešíme též různé matematické úlohy Hejného metodou, která dětem nabízí jiný pohled na matematiku a obohacuje tak učení matematiky o jiný rozměr. Nezapomínáme též na skupinové hry, stavebnice a jiné manipulační činnosti.

    Především ale chceme v dětech rozvíjet radost ze hry a společně stráveného času, kamarádství, spolupráci a vzájemnou pomoc.

    Dle zájmu dětí, projevovanou radost z dosažených výsledků a zápalu do her si myslím, že se nám to daří.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter