5
červen
2018

Výměnný pobyt v Německu

Kategorie: Škola

Už více jak deset let probíhají výměnné pobyty našich žáků ve Zwönitzu v Německu. Zwönitz je partnerským městem Kopřivnice, a proto je tato akce podporována i vedením našeho města.

 Na podzim 2017 se k výměně přihlásilo 11 žáků z 8. ročníku a 3 žákyně z 9. ročníku. Všichni byli seznámeni s tím, co je čeká, a každý z nich dostal krátký e-mail v angličtině od německých studentů – ti psali o sobě, své rodině, svých zálibách apod. A začala komunikace.

Na konci května 2018 jsme strávili nádherný, slunečný, nesmírně horký týden ve Zwönitzu. Vyjeli jsme v neděli 27. května autobusem fy Pavel ze Ženklavy, do středu města jsme dorazili asi o půl páté odpoledne. Hostitelské rodiny nás již očekávaly, naši žáci jim předali svá zavazadla a společně jsme vyrazili i s ponocným na malou procházku centrem. Žáci byli seznámeni se základními údaji týkajícími se historie Zwönitzu.

Čekal nás zajímavý celotýdenní program. V pondělí jsme se setkali ve škole, odkud jsme se přesunuli na radnici. Přivítal nás pan starosta Wolfgang Triebert a popřál především žákům pěkný pobyt a hodně zážitků.

Během týdne jsme hráli různé společenské hry (komunikovalo se v angličtině), navštívili blízké okolí Zwönitzu – např. Geyer s jeho strážní věží a propadlým dolem nebo Stollberg s bývalou věznicí pro ženy, kde jsou nyní umístěny zajímavé exponáty z různých vědních i nevědních oborů. Žáci si užili Lipsko a jeho největší trampolínový park v Německu.

Přišel pátek 1. června, poslední společně strávené dopoledne. Byli jsme pozváni na procházku městem – navštívili jsme místa, která jsou úzce spjata s historií Zwönitzu. Zakončena byla v Austelově vile, v muzeu, ve kterém byli žáci seznámeni s tzv. Gebhardtovou sbírkou – se spoustou exponátů z nejrůznějších oborů lidské činnosti. Po obědě jsme vyrazili autobusem na cestu domů.

Závěrem bychom rádi poděkovali vedení školy za umožnění tohoto výměnného pobytu a městu Kopřivnice za finanční dotaci na dopravu.

Fotografie k článku

Pred radnici.jpg My favourite ....jpg Teambuilding 1.jpg Trampoliny v Lipsku.jpg Teambuilding 2.jpg Kluci z Koprivnice.jpg Fotka pred gymnaziem.jpg Spolecne foto pred odjezdem.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter