29
říjen
2016

Setkání k projektu Profesní rozvoj učitelů cizích jazyků II

Kategorie: Škola, Projekt: Profesní rozvoj učitelů cizích jazyků

Loga

Dne 20. 10. 2016 se na ZŠ Alšova uskutečnilo setkání "Kdo se učil o prázdninách" k projektu Profesní rozvoj učitelů cizích jazyků. Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie.

Na pozvánky rozeslané na základní školy v regionu Kopřivnice reagovali návštěvou svých zástupců pouze dvě základní školy - ZŠ E. Zátopka v Kopřivnici a ZŠ a MŠ Závišice.

Veronika Zvaríková, koordinátorka projektu, seznámila účastníky s projektem, který ZŠ Alšova získala v rámci programu Erasmus+. V připravené prezentaci také informovala o postupu, jakým je možno o projekt žádat u DZS.

Mgr. Karel Kočiš během letních prázdnin absolvoval kurz „Auffrischungskurs für Deutschlehrer: Methoden und Sprache“ v německém Regensburgu. Tuto aktivitu přiblížil účastníkům v prezentaci, jejíž prostřednictvím je seznámil se svými zahraničními zkušenostmi a zajímavými aktivitami, které lze použít ve výuce německého jazyka.

Mgr. Alena Švrčková předala informace o jazykově-metodologickém kurzu „Creative Activities and Motivating Materials for the Secondary Classroom“, kterého se v létě 2016 v Dunfermline ve Skotsku zúčastnila spolu s Ing. Veronikou Zvaríkovou. Prezentovala své zkušenosti z kurzu, také z návštěvy ve výuce na dvou školách v Dunfermline a uvedla příklady zajímavých aktivit, se kterými se během kurzu seznámila a které mohou zpestřit výuku anglického jazyka.

Věříme, že informace, které se účastníci v průběhu setkání dozvěděli, v budoucnu umožní úspěšné zapojení i jejich škol do programu Erasmus + a pomohou k dalšímu zkvalitnění výuky cizích jazyků.

Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Fotografie k článku

6.jpg setkani Erasmus+_1a.jpg Setkani Erasmus+_2a.jpg 4.jpg 7.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter