22
září
2016

Vzdělávací preventivní akce pro žáky 7. a 8. tříd

Kategorie: Škola

Centrum prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci bylo realizátorem preventivního programu, který proběhl ve středu 21. 9. 2016 a byl určen žákům 7. a 8. tříd.

V první části besedy se žáci dozvěděli, co je to kyberšikana, jaké má projevy, čím se liší od tradiční šikany, jak se proti ní chránit a bránit.

Tématem druhé hodiny byla problematika kybergroomingu a kyberstalkingu. Žákům bylo vysvětleno, jaké strategie a manipulativní techniky útočníci používají. Lektor ukázal nebezpečí kybergroomingu na vybraných kauzách z celého světa (také z ČR) a představil také případy, ke kterým došlo v souvislosti se zneužitím sociální sítě. Žáci byli také během besedy upozorněni na rizika související s používáním sociálních sítí.

Fotografie k článku

IMG_0421.JPG IMG_0418.JPG IMG_0419.JPG IMG_0420.JPG IMG_0423.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter