19
leden
2012

Jaké bude počasí?

Kategorie: Škola

Na tuto otázku si odpověděli naši televizní hlasatelé a hlasatelky před školní kamerou a to rovnou v angličtině.

Kluci a holky z pátých ročníků si vyzkoušeli pohotovost v přímém vysílání přehledu počasí ve Velké Británii a Irsku. Málem jsme sice přišli hned na začátku o kameru, neboť výstup dvou mladých hvězd Nikoly Kubínové a Lidky Markové, byl natolik originální při doprovodných kreacích, že plážový míč ji jen o fous minul a chytla ho duchapřítomná vyučující Bára Tembo.

Celý projekt začal v průběhu října, kdy jsme se učili o počasí a žáci si na konci lekce připravili výstupy ve dvojicích. K ruce měli pouze mapu Spojeného království a Irska, mohli použít mobilní telefon na znělku a předěly. Jinak se kreativitě meze nekladly. Některé předpovědi počasí byly opravdu profesionální, ale to budete moci sami posoudit, neboť jsou k dispozici ve školním archivu.

Na závěr jsme si natočený materiál pustili, děti si samy okomentovaly drobné přeblepty a nesrovnalosti, zasmály se častým legračním pohybům paží a mimice obličejů.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter