27
duben
2016

Zeměpisná exkurze - FM

Kategorie: Škola

Dne 26. 4. 2016 se žáci devátých tříd naší školy zúčastnili exkurze v Marlence a automobilovém závodu Hyundai. Od školy jsme odjížděli autobusem v 7:45. Po asi 45 minutách jsme dorazili před závod společnosti Marlenka ve Frýdku-Místku.

Po několika společných fotografiích jsme si poslechli historii firmy a plány do budoucna. Dozvěděli jsme se také o všemožných produktech firmy, a také jsme je ochutnali. Po návštěvě samotné výroby, kde to vypadalo jako ve sci-fi filmu, jsme se vydali autobusem na nedaleké Zámecké náměstí do Frýdku. Po krátké procházce jsme zpátky nasedli do autobusu a vydali se na asi 15-ti minutovou cestu do Nošovic.

Celá továrna již při příjezdu vypadal jako město. Poté, co jsme „vyskákali“ z autobusu si nás paní průvodkyně odvedla do přednáškové místnosti, abychom mohli zhlédnout film o automobilce Hyundai. Průvodkyně nás vybavila ochrannými brýlemi, reflexními vestami a přijímačem se sluchátky. Nastoupili jsme do vláčku a odjeli do výrobních hal. Po celou cestu jsme poslouchali výklad průvodce pomocí sluchátek. Celá výroba byla modernizována a většinou místo lidských rukou pracovaly ruce strojů.  Prohlídka trvala zhruba 45 minut. Poté jsme odevzdali zapůjčené věci, poděkovali a vydali se na cestu zpátky do školy.

Zuzana Štěpánková a František Hezký, 9. B

Fotografie k článku

2.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter