Christmas carol party!

Bylo odpoledne 22.12.2011 a zatímco většina žáků už odhodila aktovky někde do kouta, aby je oprášila až 2.1.2012, pár nadšenců z šestých tříd připravovalo třídu k vánoční party se zpěvem koled.

Na oknech se objevily sněhové vločky, Bára Kopřivová a Monika Jurečková si na nich daly záležet, tabule se skvěla malým výtvarným dílem Anny Sofie Matějové, lavice se změnily v jídelní tabule a třídu provoněl čaj Magic moments.

Nápad vlastně vzešel z iniciativy dětí, protože chtěly něco zazpívat, když v letošním roce nebyl školní jarmark a ony se nemohly realizovat. Učitelka angličtiny  Bára Tembo je podpořila a sestavila malý program, který se skládal z pěti koled v různých světových jazycích. V průběhu nacvičování sice nadšení trochu opadlo, ale silní jedinci vydrželi, někteří dokonce přiběhli rovnou ze stupně vítězů z floorballového zápasu, jako Anička Škarková, Ondra Štěpán, Dominik Šugárek, Mety Kazlepka, Martin Bartoň a Dan Komárek.

Vystoupení nám otevírali hosté flétnovým triem (Karolína Špačková, Lukáš Herblich, Klárka Bartoňová), pokračovalo duo (Karolína Špačková, Katka Gotthardová) a zpívání začalo německou koledou „O Tannenbaum“, následovaly anglické „Jingle bells“, krásná latinská perla „Adeste Fideles“ a nějnáročnější francouzská „Sainte nuit“ – „Tichá noc“, která ve druhé sloce přešla na českou verzi a třetí si zazpívali i rodiče, babičky, dědečkové, sestry a bráškové, tetičky a strýčkové a kamarádi, kteří se s námi na malou chvíli zastavili v tom předvánočním shonu. Anička, Bára a Karolína Šugárková si to jistě užily úplně nejvíce, protože se prosmály celou jednu písničkuJ.

Konečně jsme se vrhli na tradiční anglické Crackers, což jsou takové malé balíčky s překvapením, které mají tvar většího bonbónku. Každý konec chytne jeden ze členů rodiny a na povel „Ready, steady , go!“ trhne. Dárek získá ten, komu zůstane větší část balíčku. Byla to velká legrace, protože některé balicí papíry opravdu držely, a pak vzduchem létaly různé předměty. Sestry Brigita a Sabina Jeličovy nemohly jeden Cracker vůbec roztrhnout.

Došlo i na pár her, do nichž se zapojili všichni sourozenci a poté na dlouho očekávané rozdávání dárečků, které nechal pro hodné šesťáky pod stromečkem Father Christmas.

Díky všem, bylo to moc fajn! Merry Christmas and happy New Year!

Fotografie k článku

SAM_5733.JPG SAM_5749.JPG