19
leden
2012

Christmas carol party!

Kategorie: Škola

Bylo odpoledne 22.12.2011 a zatímco většina žáků už odhodila aktovky někde do kouta, aby je oprášila až 2.1.2012, pár nadšenců z šestých tříd připravovalo třídu k vánoční party se zpěvem koled.

Na oknech se objevily sněhové vločky, Bára Kopřivová a Monika Jurečková si na nich daly záležet, tabule se skvěla malým výtvarným dílem Anny Sofie Matějové, lavice se změnily v jídelní tabule a třídu provoněl čaj Magic moments.

Nápad vlastně vzešel z iniciativy dětí, protože chtěly něco zazpívat, když v letošním roce nebyl školní jarmark a ony se nemohly realizovat. Učitelka angličtiny  Bára Tembo je podpořila a sestavila malý program, který se skládal z pěti koled v různých světových jazycích. V průběhu nacvičování sice nadšení trochu opadlo, ale silní jedinci vydrželi, někteří dokonce přiběhli rovnou ze stupně vítězů z floorballového zápasu, jako Anička Škarková, Ondra Štěpán, Dominik Šugárek, Mety Kazlepka, Martin Bartoň a Dan Komárek.

Vystoupení nám otevírali hosté flétnovým triem (Karolína Špačková, Lukáš Herblich, Klárka Bartoňová), pokračovalo duo (Karolína Špačková, Katka Gotthardová) a zpívání začalo německou koledou „O Tannenbaum“, následovaly anglické „Jingle bells“, krásná latinská perla „Adeste Fideles“ a nějnáročnější francouzská „Sainte nuit“ – „Tichá noc“, která ve druhé sloce přešla na českou verzi a třetí si zazpívali i rodiče, babičky, dědečkové, sestry a bráškové, tetičky a strýčkové a kamarádi, kteří se s námi na malou chvíli zastavili v tom předvánočním shonu. Anička, Bára a Karolína Šugárková si to jistě užily úplně nejvíce, protože se prosmály celou jednu písničkuJ.

Pak nás čekalo hodnocení nejlepšího vánočního cukroví, které všichni se zájmem pojídali. Některé tácky byly doslova vymeteny, což byla pro hospodyňky pocta. Titul „Christmas cookies 2011“ pak získala rodina Štěpánových, hlavní cena spočívala v tom, že mohli do krabičky nabalit své cukroví paní učitelce angličtiny.

  Konečně jsme se vrhli na tradiční anglické Crackers, což jsou takové malé balíčky s překvapením, které mají tvar většího bonbónku. Každý konec chytne jeden ze členů rodiny a na povel „Ready, steady , go!“ trhne. Dárek získá ten, komu zůstane větší část balíčku. Byla to velká legrace, protože některé balicí papíry opravdu držely, a pak vzduchem létaly různé předměty. Sestry Brigita a Sabina Jeličovy nemohly jeden Cracker vůbec roztrhnout.

Došlo i na pár her, do nichž se zapojili všichni sourozenci a poté na dlouho očekávané rozdávání dárečků, které nechal pro hodné šesťáky pod stromečkem Father Christmas.

Díky všem, bylo to moc fajn! Merry Christmas and happy New Year!

Fotografie k článku

SAM_5733.JPG SAM_5749.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter