26
květen
2015

Návštěva vily Tugendhat

Kategorie: Škola

Obdivovatelé moderní architektury z řad žáků II. stupně se v pátek 22. května vydali na poznávací výlet do Brna.

Prvním a zároveň hlavním cílem návštěvy byla funkcionalistická vila Tugendhat, jediná památka moderní architektury na našem území zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavbu včetně interiérového vybavení navrhl proslulý architekt Ludwig Mies van der Rohe.

Po prohlídce zahrady jsme se přesunuli do centra Brna prozkoumat další skvosty v různých architektonických slozích a řekli si něco o historii města. Kuličku, která se kutálí po spirále hodinového stroje kamenné plastiky ve tvaru projektilu vždy v brněnské poledne, v jedenáct hodin, se nám však zachytit nepodařilo.

Na závěr jsme navštívili VIDA! science centrum, kde jsme si zábavnou formou ověřili naše znalosti z fyziky, matematiky, chemie i přírodopisu.

Myslím, že nikdo z nás brzkého vstávání nelitoval.

Fotodokumentaci pořídili bratři Tomanovi a Natálie Březinová, fotografie vily nám byly bohužel povoleny pouze pro soukromé účely.

Fotografie k článku

DSC_0078.JPG DSC_0073.JPG DSCN6608.JPG DSCN6612.JPG DSCN6616.JPG DSCN6620.JPG DSCN6655.JPG DSCN6746.JPG DSCN6747.JPG DSCN6761.JPG DSCN6770.JPG DSC_0137.JPG DSC_0140.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter