29
září
2014

Evropský den jazyků

Kategorie: Škola

       Dne 26. září si každoročně připomínáme Evropský den jazyků, jehož cílem je motivovat ke studiu cizích jazyků a poznávání rozmanitosti evropských kultur.

Ve středu 24. září si jej připomněli žáci 2. stupně naší školy. Tentokrát byl zaměřen na kulturní dědictví antického Řecka a Říma.

Žáci se v 8 pracovních dílnách seznámili s různými stránkami jazykového a kulturního přínosu výše jmenovaných států. Pracovali s řeckými a latinskými slovy, která ovlivnila český jazyk, vyzkoušeli si umění řečnictví, ve kterém tyto národy vynikaly. Připomněli si země, které dnes můžeme navštívit, abychom na vlastní oči spatřili památky antické architektury. V antickém divadle se dozvěděli, jak vznikala první divadelní představení a společně si repliku takového divadla postavili. Kromě toho se také seznámili s Platónskými tělesy, zhotovili si oblečení té doby - chitóny a tógy a prožili si atmosféru olympijských her.

       Ve všech dílnách byly skupinky žáků ohodnoceny body za jejich aktivní a kreativní přístup k plnění zadaných úkolů. Z každé třídy pak byly vybrány skupinky s nejvyšším počtem získaných bodů, které byly odměněny za svůj aktivní přístup ve všech dílnách.

       Myslíme si, že se náš Den jazyků letos povedl, svědčí o tom vítězných 12 skupin (43žáků) s nejvyšším dosaženým počtem bodů v osmi třídách 6.–9. ročníku.

       Děkujeme všem vyučujícím jednotlivých dílen a odměněným žákům gratulujeme!

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter