30
květen
2014

Výměnný pobyt v Německu

Kategorie: Škola

Zwönitz 2014

Od 18. do 24. května prožilo 15 žáků naší školy nezapomenutelné chvíle v malém městečku v německé části Krušných hor. Zwönitz je už od devadesátých let partnerským městem Kopřivnice.

Pravidelné kontakty mezi naší školou a Matthes-Enderlein-Gymnasiem začaly už v roce 2000, kdy jsme se setkali společně s francouzskými dětmi v Trappes u Paříže. Další rok jsme poprvé navštívili  Zwönitz a v roce 2002 jsme německé i francouzské žáky přivítali v Kopřivnici. Po kratší přestávce, kdy od výměnných pobytů odstoupila francouzská strana, pokračují naše vzájemné návštěvy pravidelně každým rokem dodnes.

Letošního pobytu se zúčastnili žáci 8. A, 8. B a 9. B. Se svými německými partnery a jejich rodinami se už většinou seznámili dopředu díky e-mailům. Přesto mnozí odjížděli do Německa s pocitem, že se nedomluví, že to nebude vůbec jednoduché. Obavy se velmi rychle rozplynuly. Děti využívaly především angličtinu, trochu němčinu, ruce a nakonec se snažily naučit Němce i pár českých slov. Většinu dne byla celá skupina pohromadě v doprovodu učitelů.  K bližšímu seznámení všech posloužilo i několik zajímavých her.

Žáci byli přivítáni starostou města, v doprovodu místního ponocného si prohlédli část města. Celý týden byl naplněn zajímavým programem. Ať už to byly prohlídky muzeí, návštěva Drážďan, procházka lesem, pobyt na koupališti, nebo soutěž o nejzajímavější model z papíru na módní přehlídku. Odpoledne a večery trávily děti individuálně v jednotlivých rodinách.

Týden utekl velmi rychle, při loučení ukáply slzičky a všichni se už začali těšit na pobyt německých dětí příští rok v Kopřivnici.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za finanční podporu, kterou k uskutečnění těchto pobytů dostáváme od Městského úřadu v Kopřivnici.

Mgr. Jarmila Filipová

Fotografie k článku

003.JPG 010.JPG 011.JPG 016.JPG 017.JPG 021.JPG 028.JPG 033.JPG 057.JPG 066.JPG 070.JPG 074.JPG 104.JPG 112.JPG 117.JPG 119.JPG 123.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter