13
prosinec
2013

Olympiáda v českém jazyce

Kategorie: Škola

Olympiáda z českého jazyka je předmětová soutěž, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními. Koncem listopadu proběhlo na naší škole školní kolo OČJ, kterého se zúčastnilo 16 soutěžících, žáků 8. a 9. ročníku.

Všichni žáci museli v obou částech soutěže, mluvnické a slohové, projevit kreativitu, ukázat nápady a předvést své znalosti o slovní zásobě. Čekalo na ně 5 netradičních úkolů z mluvnice a k tomu slohový úkol, který museli všichni soutěžící zpracovat v délce 20-25 řádků.

Nejlépe si s úkoly poradily dívky z 9. ročníku, a to:

1.-2. místo: Markéta Chalupová z 9.B a Nikola Polášková z 9.A – 24 bodů

3. místo: Aneta Tomanová z 9.A – 20 bodů

Žákyně, které se umístily na prvních dvou místech, budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční v únoru.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter