15
listopad
2013

Zeměpisná olympiáda žáků 8. a 9. tříd

Kategorie: Škola

Rok se s rokem sešel a je zde opět školní kolo zeměpisné olympiády. Tento týden na naší škole porovnali znalosti v oboru zeměpisu žáci 8. a 9. ročníku.

Všem 67 účastníkům děkuji za jejich odvahu a ochotu, poměřit síly s ostatními spolužáky z naší školy. Z tohoto zeměpisného klání nakonec vzešel vítězně Josef Babinec ze třídy 9. A, když pouze o bod porazil žáka 8. B, Daniela Komárka.

Letošní školní kolo bylo svými otázkami zaměřeno především na znalosti obecného zeměpisu, České republiky a evropských nej. Z celkového počtu 50 více či méně komplikovaných otázek vzešlo nakonec následující pořadí nejúspěšnějších řešitelů:

1. Josef Babinec, 9. A, 47 bodů
2. Daniel Komárek, 8. B, 46 b.

3. Elizabeth Pexová, 9. A, 41 b.

4. Miroslav Raška, 9. B, 40 b.
5. Markéta Chalupová, 9. B, 39 b.
6. Roman Juřena, 9. B, 36 b.
7.-8. Jan Trčka, 8. B, 35 b.
7.-8. Kateřina Žárská, 9. A, 35 b.
9.-10. Bartoloměj Grobař, 9. B, 33 b.
9.-10. Metoděj Kazlepka, 8. A, 33 b.

Dva prvně jmenovaní chlapci mají právo reprezentovat naši školu v nadcházejícím kole okresním, bronzová Líza Pexová bude na svou šanci čekat v roli náhradnice. Vyslaným zástupcům Alšovky přeji v měření "sil" s konkurencí, vzešlé z celého novojičínského okresu, mnoho úspěchu a zdaru!

 

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter