24
červen
2013

Přírodovědný výlet Chráněnou krajinnou oblastí Poodří (6.A)

Kategorie: Škola

Ve čtvrtek 20. června jsme se všichni setkali před školou a odtud jsme se vydali na vlakové nádraží v Kopřivnici. Nasedli jsme do vlaku, který nás zavezl do Studénky, tam jsme se setkali s paní Bakalovou, která pracuje v občanském sdružení Hájenka a celým výletem nás provázela.

Procházeli různými cestičkami CHKO Poodří a při tom pozorovali různé druhy ptáků a viděli protékající řeku Odru. Dostali jsme také do dvojic pracovní list, který jsme vyplňovali ze získaných informací.Většina z nás měla dalekohledy (jiným půjčila paní Bakalová), a tak jsme mohli ptáky všeho druhu pozorovat podrobněji. Když jsme už byli docela unavení, zastavili jsme a pomocí sítek a nádob hledali malé i větší bezobratlé organismy, žijící v rybnících.

Nesmím zapomenout zmínit také malé kachně, které se za námi vydalo z rybníka na břeh a začalo kolem nás chodit. Všichni z něj byli velice uneseni, a jelikož se nechtělo vrátit zpět do rybníka a s největší pravděpodobností by se stalo kořistí nějakého predátora, vzali jsme ho s sebou a paní Bakalová jej odnesla do Hájenky, kde se o něj jistě dobře postará.

I když bylo velké horko, výlet se nám moc líbil a zvládli jsme to dobře.Celým výletem nás provázely také paní učitelky Sylva Ježová a Markéta Hanzelková.

Veronika Hajdušková 6.A

Fotografie k článku

DSC05754.JPG DSC05773.JPG DSC05766.JPG DSC05765.JPG DSC05763.JPG DSC05764.JPG DSC05767.JPG DSC05759.JPG DSC05756.JPG DSC05755.JPG DSC05771.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter