12
červen
2013

Naši matematici opět zabodovali

Kategorie: Škola

Dne 12. 6. 2013 se nejlepší matematici 2. stupně naší školy zúčastnili matematické soutěže KOMA - Kopernikův matboj, kterou pořádá Gymnázium Mikoláše Koperníka v Bílovci.

Jedná se o soutěž týmů sestavených z pěti členů, kteří 120 minut řeší matematicko-logické úkoly. Náš tým Alšováci v silné konkurenci týmů z víceletých gymnázií a základních škol z několika krajů získal nádherné 5. místo. Nechal za sebou i týmy z matematického gymnázia v Bílovci, gymnázia PORG v Ostravě a jiné. Před sebe nepustil žádný tým základní školy. Lépe se umístili jenom žáci kvalitních gymnázií v Ostravě, Olomouci a Lovosicích.

Úspěch je o to cennější, že na poslední chvíli musel ze soutěže odstoupit jeden člen a náš tým soutěžil jenom ve čtyřech, čímž byl výrazně znevýhodněn. I přes to Štěpán Chvatík, Katka Žárská, Daniel Komárek a Ondřej Štěpán podali skvělý výkon.

Za tento výsledek všem blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter