4
červen
2013

Návštěva z Německa

Kategorie: Škola

V minulém týdnu jsme na naší škole přivítali hosty z Matthes-Enderlein-Gymnasia z partnerského města Zwönitz. Patnáct žáků  s pedagogickým doprovodem nám tak oplatilo naši návštěvu Zwönitzu v loňském školním roce.

Hosty jsme přivítali v neděli večer na kopřivnickém nádraží a rozebrali si je domů do rodin. V pondělí nás všechny přijal starosta města Josef Jalůvka, potom jsme se trochu oťukávali při hrách ve škole a po obědě vyrazili na bowling.

Úterý začalo prohlídkou pekárny pana Hezkého, kde jsme se všichni seznámili s výrobou štramberských uší. Pak přišla škola: společné hodiny hudební výchovy a angličtiny. Ta byla mimochodem naším hlavním dorozumívacím jazykem. Abychom neodbyli prohlídku Technického muzea, dostali jsme na začátku prohlídky pracovní list, který jsme museli správně vyplnit. Tři nejpečlivější dvojice obdržely sladkou odměnu.

Ve středu jsme si mohli otestovat svou fyzickou zdatnost a obratnost v lanovém centru Tarzanie v Trojanovicích a následně jsme vyjeli lanovkou na Pustevny a dobyli Radhošť.

Čtvrteční dopoledne bylo věnováno projížďce na raftech historickou Olomoucí. Následující procházku městem nám trochu pokazil déšť, a tak jsme rychle spěchali do aquaparku. Tam byla voda mnohem příjemnější.

V pátek dopoledne jsme se zapojili do školní akce malování na tělo a večer jsme se sešli k poslední společné noci ve školní tělocvičně.

V sobotu ráno jsme se pak s našimi hosty rozloučili.

Fotografie k článku

082.JPG 087.JPG 088.JPG 089.JPG 100.JPG 102.JPG 105.JPG 110.JPG 116.JPG 121.JPG 129.JPG 135.JPG 140.JPG 146.JPG 147.JPG 152.JPG 153.JPG 168.JPG 171.JPG 173.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter