21
duben
2013

Praha 2. den

Kategorie: Škola

Ve vysočanské SPARTA Aréně se 19. dubna  v 10 hodin rozehrály základní skupiny Finálového turnaje České florbalové unie pro žáky 1. stupně základních škol ve florbale. Sešlo se zde 12 nejlepších školních týmů z celé České republiky, po šesti v chlapecké i dívčí kategorii.

Po probuzení v hostelu nás čekala vydatná snídaně a cesta metrem do Sparta Arény.

Kategorie dívek hrála ve dvou skupinách:

skupina C: ZŠ Lutín, 6. ZŠ Mladá Boleslav, ZŠ Nová Paka
skupina D: ZŠ Ústí nad Labem – Dobětice, ZŠ Kopřivnice, ZŠ Smržovka

Zápasy ve skupinách se našim dívkám vůbec nepovedly. V prvním zápase prohrály se ZŠ Smržovka 2:5 a pak i s Ďáblicemi z Dobětic prohrály naše hráčky vysoko 2:10. To je asi vyburcovalo a pomohlo do dalších zápasů.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na florbalistky z Lutína, kerým jsme oplatili porážku z předchozího kola v Olomouci a naše holky vyhrály 5:2.

V semifinále na nás čekal soupeř ze skupiny Ďáblice z Dobětic. Naše florbalistky zahrály naprosto skvěle a zaslouženě vyhrály 3:1.

Ve finále jsme bojovaly o vítězství v turnaji se ZŠ z Mladé Boleslavi, jedná se o školu s rozšířenou výukou sportu se zaměřením na florbal. Naše florbalistky byly svému soupeři naprosto vyrovnaným týmem.  Bohužel v poslední minutě utkání jsme od soupeřek dostaly branku.

Zisk stříbrné medaile je ale pro tým dívek ze 4.-5. tříd obrovským úspěchem.

Mariana Polášková z 5.B byla vyhodnocena nejlepší hráčkou turnaje, od začátku dala dohromady celkem 72 gólů.

Více informací o turnaji zde:

http://www.mladeznickyflorbal.cz/2012cfbu/

Videa z jednotlivých utkání a slavnostní vyhlašování výsledků najdete zde:

http://florbal.tvcom.cz/

DĚKUJEME  VŠEM DÍVKÁM ZA VZORNOU A HLAVNĚ ÚSPĚŠNOU REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY!

Fotografie k článku

051 Florbalove finale patych trid.jpg 060 Florbalove finale patych trid.jpg 064 Florbalove finale patych trid.jpg 068 Florbalove finale patych trid.jpg 077 Florbalove finale patych trid.jpg 079 Florbalove finale patych trid.jpg 098 Florbalove finale patych trid.jpg 106 Florbalove finale patych trid.jpg 113 Florbalove finale patych trid.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter