1
květen
2006

Mladí programátoři

Kategorie: Škola, Projekt: Mladí programátoři

Cíl projektu

Cílem projektu je vytvořit komplexní podporu výuky objektového programování na 2. stupni ZŠ, případně na SŠ. Podobná podpora, která by byla využitelná i pro ZŠ, zatím není v ČR k dispozici. Součástí podpory bude metodika a výukové texty pro výuku programování v prostředí Baltík 4.NET, online podpora, školení pro pedagogy, ale i soutěže v programování pro žáky a studenty.

Program Baltík 4.NET na jedné straně zpřístupňuje objektové programování i dětem, ale na druhé straně je založen na jazyku C#, čímž mladým programátorům umožní v budoucnu přejít na profesionální programovací platformu, např. MS Visual C#.

Abychom dosavadním uživatelům Baltíka 3 (učitelům i žákům) přechod na novu verzi co nejvíce usnadnili, budeme se v projektu zaměřovat především na podporu nového Baltíka 4.NET, ale současně budeme ještě podporovat i výuku a soutěže také v programu Baltík 3. Předpokládáme, že zejména v soutěžích budou v prvním období převažovat programy vytvořené v Baltíkovi 3, postupně se však bude stále více prosazovat Baltík 4.NET.

Odkaz na starší články projektu

Ing. Jiří Sumbal

Soubory k článku

Leták 0707P2006.pdf

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter