6
leden
2013

Lyžařský kurz - Tříkrálová neděle

Kategorie: Škola

Dnes 6. 1. 2013 se před naší školou, kterou mimochodem máme všichni moc rádi, konal sraz na dlouho očekávaný lyžařský výcvik. Po odevzdání prohlášení, že jsme všichni zdrávi, nastalo nekonečné čekání na autobus. Když konečně přijel, nastala velká tlačenice u zavazadlového prostoru, do níž se zamíchali všichni žáci, rodiče i učitelé. Později se nám nějak podařilo nacpat do autobusu a mohlo se vyjet.

Jen co jsme dorazili, už nás učitelé začali poučovat o bezpečnostních pravidlech, které všichni do druhého dne určitě zapomenou. Pak jsme uskladnili lyže a šli si vybalit. Ve tři hodiny jsme měli sraz ve vestibulu, abychom mohli jít lyžovat. Dnes nám nejel skibus, tak jsme šlapali po svých s lyžema a snowboardama na zádech, a protože dnes nemáme ani pernamentky, museli jsme šlapat pěšky i do kopce, a potom si ho teprve sjet. Zatímco se začátečníci učili základním věcem, jako je umět nazouvat a vyzouvat lyže, snowboardisti a pokročilí lyžovali na menší sjezdovce. Jenomže po té chůzi byli všichni po 2 – 3 jízdách úplně doražení. Cesta zpátky do hotelu byla ještě horší než na sjezdovku. Než jsme dorazili, byla už tma a všichni se těšili na večeři. Bylo výborné rizoto. Po večeři jsme měli do sedmi volno, kdy se konala přednáška o lyžařském desateru a první pomoci.

Kateřina Žárská, Kristýna Míčková

Fotografie k článku

2013-01-06-0013.jpg 2013-01-06-0015.jpg 2013-01-06-154.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter