6
prosinec
2012

Nahosemenné rostliny - přírodopis u sedmáků

Kategorie: Škola

V posledních několika vyučovacích hodinách přírodopisu si žáci 7. A a 7. B vyměnili na chvíli role s paní učitelkou a místo žáku stáli před tabulí, jako učitelé.

Žáci si ve skupinkách vypracovali zadané téma - Nahosemenné rostliny (jehličnany a jinany), veškeré získané informace pak předali svým spolužákům. Každá skupina měla dva úkoly  -  vypracovat obecnou charakteristiku Nahosemenných rostlin a dále představit  jednoho ze zástupců.

Práce se velice povedly, žáci využili i technické zázemí přírodovědné učebny a připravili si počítačové prezentace, doplněné o spoustu obrázků. Projekty si můžete prohlédnout na nástěnce v prvním patře. Volné chvíle si zpestříte kvízem či  křížovkou. A kdo nechce luštit, ať si zajde pohladit duši krásnou básničkou, kterou zpestřila svůj projekt Monika Jurečková ze 7. B.

Borovice lesní

Kdo to v lese spinká?

Borovice lesní malinká.

Roste, roste 300 let

a pak vidí celý svět.

Vyrostla do výšky,

má na sobě krásné šišky.

Za teplého počasí se otevírají,

sluneční paprsky vítají.

Deštěm se šišky uzavírají,

na teplé počasí opět číhají.

Na sobě má kabátek

z jehličí a párátek.

Přes den na ni ptáci sedají,

ve větvích pak krásně zpívají.

Jehličí nechává i přes zimu,

na něj si nahodí bílou peřinu.

  Monika Jurečková

Fotografie k článku

DSC04748.JPG DSC04751.JPG DSC04746.JPG DSC04752.JPG DSC04784.JPG DSC04786.JPG DSC04789.JPG DSC04790.JPG

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter