4
září
2012

Ke škole a novému školnímu roku

Kategorie: Škola

Práce ve škole má také zvláštnost přesného časového vymezení díky obdobím jednotlivých školních roků. Pokud kroniky neklamou, tak vůbec první školní rok v naší školní budově byl zahájen v září roku 1977. Ale to ještě nebylo pod hlavičkou ZŠ Alšova. Ta vznikla až v průběhu roku 1980.

V posledních čtyřech letech panoval a vlastně stále pokračuje čilý stavební ruch na školní budově a v její blízkosti. Tak tomu bylo i o letošních prázdninách. Díky pochopení a pomoci našeho  zřizovatele, unijním prostředkům, aktivitě školy a jejich zaměstnanců se postupně podařilo vybudovat a zrekonstruovat tělocvičny, nové šatny, školní bufet, novou zateplenou fasádu, výměnu oken a střešního pláště všech budov. Nově pak bylo zrekonstruováno vstupní i vnitřní prostranství před a za školou. Naši žáci se mohou na jaře těšit na krásné nové sportovní hřiště. Postupně se mění i vnitřní vybavení, vznikají nové odborné pracovny s moderními učebními pomůckami, velký důraz klademe také na obnovu prostředků v oblasti informačních technologií. Finance na tyto akce nám nepřistály do nastavených rukou, ale je za tím hlavně velký kus práce konkrétních lidí při vyhledávání možností, kde tyto prostředky získat, dále aktivity při přípravě a psaní kvalitních projektů i jejich následné realizaci. Za to je všechny, kteří pomáhají, moc chválím a velice jim děkuji.

Jsem rád, že se daří vytvářet pro naše žáky a zaměstnance příznivé a modernější zázemí, které je důstojné 21. století a které nám zároveň zpříjemní školní rok 2012/2013.

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter