28
říjen
2011

Zpráva o Dni jazyků

Kategorie: Škola

     Evropský den jazyků se na ZŠ Alšova uskutečnil v pátek 14. října 2011. Byl proveden hravou, ale zároveň i poučnou formou, která, dle mého mínění, mnohé více než zaujala. Učitelé si pro nás připravili různé, často používané jazyky a seznamovali žáky druhého stupně s jejich zvláštnostmi. Nejčastěji jsme se učili pozdravy a fráze důležité pro základní komunikaci v daném jazyku.

     Postupně jsme navštívili třídy s polskou, francouzskou, ruskou i slovenskou, portugalskou, čínskou a lašskou tématikou. Bylo toho opravdu mnoho, pořád se něco dělo. Žáci se mohli podívat i do kuchyně, kde se dozvěděli pár zajímavostí o světových jídlech a kořeních, mohli dokonce ochutnat palačinky připravené na francouzský způsob.

     Nejvíce mě zaujala asi čínština, kde nám o ní něco řekla mladá studentka, která se „mandarínštinou“ zabývá již pár let. Dále mne pobavilo lašské nářečí s paní učitelkou Filipovou, se kterou jsme si dali na konci vyčerpávajícího dne i závěrečný test, jenž vyzkoušel naši všímavost ve výše jmenovaných hodinách, ale i obecnou znalost jazyků.

     Den to byl podle mne skvělý, pestrý, vyčnívající z rutiny školních dní a hlavně naučný. Velmi se mi líbil.

                                                                                                                                                Jiří Socha, žák 9. roč.

FOTOGALERIE

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter