15
červen
2012

Evropský svátek hudby

Kategorie: Škola

Evropský svátek hudby  byl vyhlášen  ministrem kultury Francouzské republiky Jacquem Langem v roce 1982 v den letního slunovratu. Vedla ho k tomu nespokojenost s trávením volného času mladou generací. Svátek hudby byl pojat jako hudební happening, jehož hlavní scénou jsou  ulice, náměstí, parky a další  volně přístupné prostory. Mezi největší pořadatele tohoto svátku  v Evropě patří Belgie, ČR, Francie, Německo a Portugalsko. Jde vlastně o setkání hudebníků, ať už profesionálních, nebo amatérských všech hudebních žánrů.

 

Také město Kopřivnice se již několik let zúčastňuje této oslavy hudby. A protože na naší škole již cca 16 let existuje instrumentální soubor „Petr-klíč“, je také on součástí tohoto svátku v rámci dopoledních vystoupení. V pátek 15. června  všichni současní členové naší školní kapely přispěli k této oslavě svojí účastí. Pro jediného „muže“ v Petr-klíči to bylo také jedno z posledních veřejných vystoupení, jelikož končí 9. ročník a odchází na střední školu. Jedná se o Ondru Hývnara, a proto mu přejeme hodně úspěchů při dalším studiu. Naši hru přišli podpořit nejenom žáci naší školy, ale i svým zpěvem, potleskem, případně tancem i žáci z jiných základních škol, mateřských škol  a dospěláci, kteří se procházeli kolem Kulturního domu v Kopřivnici, kde se oslava konala. Všichni z kapely měli ze svého hraní docela dobrý pocit, což také umocnilo i pěkné, slunečné a teplé počasí.

Fotografie k článku

01.JPG 02..jpg 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 12.JPG 12..JPG 13.JPG 13..JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18..jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter