29
květen
2012

Osmáci v mateřské škole

Kategorie: Škola

V úterý 22. 5. navštívilo 18 žáků 8. A a 8. B mateřské školy na ulici Záhumenní a na ulici Ignáce Šustaly. Konala se tam společná akce všech kopřivnických mateřských škol  s názvem „Hrajeme si s pohybem“.

Pro děti a jejich rodiče byla připravena řada soutěží.  Do akce se zapojil také tým Hit rádia Orion. Děti přišel navštívit také známý hokejista Václav Varaďa, který jim rozdával svůj autogram. Naši osmáci pomáhali malým účastníkům při jednotlivých soutěžích. Děti měly velkou radost, se svými rodiči si navzájem pomáhaly a také se velmi nasmály.

„Já jsem měla na starosti deskovou hru, kde na jedné straně bylo bludiště a děti s rodiči musely tahat za provázky a dostat se ven. Na druhé straně byla hra jménem „knedlíky”, což bylo něco podobného. I já jsem se pobavila zároveň s dětmi, zaujalo mě, jak se do toho dokázaly vložit a jak to krásně zvládaly. Osobně si myslím, že se rodiče s dětmi hodně pobavili a sblížili se.”

 Pavla Petrášová, 8. A

„Já jsem naopak měla trochu těžší hru pro tak malé děti. Bylo to bludiště, ve kterém kulička musela projít šesti malými tunely podle čísel, ale také podle směru šipky. I když tato hra byla náročná, děti ji zvládaly velmi dobře. Někdy to hrály děti se svým rodičem, ale někdy se svým kamarádem. Ačkoliv se hra měla hrát ve čtyřech, děti si poradily i ve dvou. Překvapilo mě, jak jsou děti velmi šikovné a s ničím se nelámou hlavu.“

Markéta Hubková, 8. A

„Kdo potom splnil všechny úkoly, tak si šel pro dobrůtku a nějaký dáreček. Všichni jsme rádi pomáhali. Byla to strašná zábava. Taky my jsme dostali sladkost a nějakou drobnost. Rádi bychom tam šli pomáhat znovu. Bavilo nás to.“

Tereza Ursuleácová, 8. B

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter