31
březen
2023

Účast v projektu Ukliďme celé Česko

Kategorie: Škola

Již po několikáté se žáci naší školy účastnili projektu Ukliďme celé Česko v rámci Dne Země a zvelebili tak alespoň část svého města.

Začali jsme 20.3. s 11 'nadšenci' úklidem kolem naší školy, kde měl nazítří proběhnout Den otevřených dveří. Na chvíli naši práci přerušila první jarní bouřka.
21.3. jsme pokračovali s 10 osmáky v okolí PP Váňův kámen a objevili jsme odpadky, které snad pamatují ještě naše prababičky.
Další týden, tedy 27.3., jsme s 8 žáky v chumelenici prošli areál hřbitova a horní tok Kopřivničky. Pokud by někdo nepohrdnul umělým hřbitovním kvítím, našli jsme ho za zdí dostatek:-) Odměnou nám byl teplý čaj a sušenky po příchodu do školy.
V úterý 28.3. jsme s dalšími 9 studenty pokračovali kolem koryta Kopřivničky až k hlavní cestě u bývalého obchodu Lacina. Některým se v zápalu úklidu podařila i první jarní koupel, ale naštěstí bez újmy na zdraví.
Vše bylo naplánováno v předmětu ČaSP. Pytle poskytl MÚ sekce životního prostředí, rukavice mají žáci vlastní. Nasbíraný odpad vyvezlo Slumeko a měli jsme neuvěřitelných 13 pytlů odpadu.
Nejkurióznější byly asi pytlíky od mléka a funkční solární svítilna do zahrady:-) Dále pak peněženka, rozebraný počítač, polštář se supermanem a zahradní lopatka, ze které měl radost hlavně můj mladší syn.
 
Dobrá práce, osmáci!

Fotografie k článku

IMG_0028.jpg IMG_0023.edit1.jpg IMG_0026.edit1.jpg IMG_0008.jpg IMG_0024.edit1.edit1.jpg

© 2011 Základní škola Kopřivnice, Alšova 1123

|

Webprograming by All Developers Studio

|

Designed by Blacx

RSS Facebook Twitter